Jubiliejinis 80-asis sezonas prasidės rekonstruotame Klaipėdos dramos teatro pastate (0)

Klaipedos teatras_lrkm.lt

Klaipėdos teatras | lrkm.lt nuotr.

Lapkričio 7 d. atidaromas beveik aštuonerius metus rekonstruotas Klaipėdos dramos teatras. Pasak kultūros ministro, tai didžiulė šventė ne tik teatro trupei, bet ir visai bendruomenei, o naujasis 80 -asis sezonas tampa ypatingu, nes kolektyvas jį pasitinka ne tik sugrįždamas į namus, bet ir su nauju vadovu.

„Labai gaila, kad šios šventinės dienos, kai teatras atveria duris žiūrovams, nebesulaukė ilgametis teatro vadovas Gediminas Pranckūnas, kuris nuoširdžiai rūpinosi, kad teatras kuo greičiau galėtų pakviesti išsiilgusius žiūrovus. Pastarieji metai Klaipėdos dramos teatro trupei buvo labai sudėtingi, tačiau labai džiaugiuosi matydamas, kad kolektyvas susitelkęs, pilnas naujų minčių pradeda 80-ąjį teatro sezoną“, – sako Šarūnas Birutis.

Nuo 2015 rugpjūčio mėnesio pabaigos teatrui vadovaujančio Tomo Juočio teigimu, žiūrovų laukia ypač turtingas sezonas: seniai planuota premjera – Gyčio Padegimo režisuojama Arvydo Juozaičio „Karalienė Luizė“. Šių metų pabaigoje Mažojoje Klaipėdos dramos teatro scenoje spektaklį kurs ilgametis teatro meno vadovas Povilas Gaidys, kuris, pasak vadovo, visada ištikimas komedijos žanrui ir Kalėdų laikotarpiui neatsitiktinai pasirinko italų dramaturgo Eduardo De Filippo „Kalėdas Kupjelų šeimoje“.

Po Naujųjų metų, 2016 -ųjų pradžioje, bus pradėta kurti specialiai Klaipėdos dramos teatrui dramaturgės K.Dragunskajos parašyta pjesė „Miesto teatras“ (pavadinimas kol kas darbinis). Premjera žiūrovams bus pristatyta kovo 26 dieną.

Teatre darbo taip pat imsis Klaipėdos dramos teatro režisierius Darius Rabašauskas. Tai bus jau ketvirtas šio itin perspektyvaus režisieriaus spektaklis Klaipėdos dramos teatro scenoje.

Pasak teatro vadovo, sezonas bus įvairus ir turiningas. „Labai skirtingos pjesės ir labai skirtingi režisieriai: nuo klasikos, istorinio veikalo iki šiuolaikinės dramaturgijos. Spektaklius kurs tiek skirtingų kartų, tiek skirtingų mokyklų režisieriai. Todėl bus labai įdomu stebėti kiekvieno jų darbus, gebėjimus „atrakinti“ pjeses, sceninius sprendimus“, – sako T. Juočys.

Be abejo, į naujas scenas bus perkelta ir keletas šiuo metu repertuare esančių spektaklių, nes per pastaruosius metus Klaipėdos dramos teatrui jų pavyko sukurti ne vieną, palydėtą ir apdovanojimų, „Auksinių scenos kryžių“. Tai – „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“, „Lunačiarskio lunaparkas“, „Paprastosios beprotybės istorijos“ ir kt.

„Sudarydamas kiekvienų metų pastatymų planą, Klaipėdos dramos teatras turi vadovautis aiškiais kriterijais, kurie darytų teatrą unikalų, atpažįstamą. Klaipėdos dramos teatro repertuaras būtinai turi būti aktualus, kad atlieptų šių dienų aktualijas, būtų gyvas ir aštrus. Vienas svarbiausių teatro tikslų yra tapti šiandienos teatru, kuris būrų aktualus ir įdomus žiūrovams. Todėl jau šiandien yra numatyta beveik 20 režisierių, su kuriais bus siekiama bendradarbiauti, 20 pjesių, kurios šiandien atrodo svarbios. Bandysim suformuoti 5 metų repertuarą“, – sako vadovas.

2007-aisiais dėl avarinės būklės buvo užvertas istorinis Klaipėdos dramos teatro pastatas. Teatro rekonstrukcija rūpinosi LR kultūros ministerija, valstybė į teatrą investavo apie 18 mln. eurų. Įrengtos dvi salės žiūrovams: didžioji su 417 vietų ir mažoji 149 vietų.

Pasak kultūros ministro Šarūno Biručio, teatras neabejotinai pagyvins ne tik Klaipėdos, bet ir visos Lietuvos kultūrinį gyvenimą.

Kultūros ministerijos informacija

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė