Socialiniai darbuotojai palikti likimo valiai (0)

efoto.lt nuotr.

efoto.lt nuotr.

Šiomis dienomis visa Lietuvos socialinių paslaugų srities darbuotojų bendruomenė išgyvena skaudžią netektį. Pirmą kartą šalies socialinio darbo istorijoje darbo vietoje tragiškai žuvo darbuotojas – tai  Kelmės rajono socialinių paslaugų centro socialinio darbuotojo padėjėja.

Penktadienį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbuotojai uždegė žvakutes ir tylos minute pagerbė Kražiuose tragiškai žuvusią socialinę darbuotoją.

Šis skaudus įvykis atskleidė, koks sudėtingas ir pavojingas gali būti socialinių paslaugų teikimo laukas. Beveik visada socialinių paslaugų srities darbuotojų klientai yra į labai sunkią padėtį patekę asmenys ar jų grupės, kuriems reikia specifinės pagalbos ir paramos. Nenuostabu, kad tokioje veikloje darbuotojui nuolat iškyla psichologinių ir fizinių grėsmių. Socialiniai darbuotojai ne kartą ir ne du yra patekę į sveikatai ar net gyvybei grėsmingą situaciją, rašoma Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos (LSDA) pranešime.

Grėsmes kelia darbas švirkštų keitimo mobilioje komandoje, rizikos šeimų lankymas namuose, darbas su psichikos ir proto negalią turinčiais žmonėmis, elgesio ir emocijų sutrikimų turinčiais  vaikais. Pasaulio ir Lietuvos mokslininkų tyrimų rezultatai atskleidžia, jog socialiniai darbuotojai du kartus dažniau nei vidutiniškai kitų profesijų darbuotojai savo darbe patiria profesinę riziką. Socialiniai darbuotojai gali pateikti aibę praktinio darbo pavyzdžių, kada socialinio darbo aplinkoje patyrė grėsmingas situacijas.

Deja, minėtas situacijas socialinis darbuotojas yra priverstas įveikti vienas, nes šiuo metu socialinių paslaugų teikimo finansavimas nesudaro galimybių sistemiškai spręstis šias problemas. Tokiomis darbo sąlygomis dirbančių socialinių paslaugų srities darbuotojų atlyginimai Lietuvoje yra vieni iš mažiausių. Nepaisant to, socialinių paslaugų srities darbuotojai, jausdami pašaukimą padėti pagalbos stokojančiam žmogui, dirba šį nelengvą darbą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė