J. Olekas: Sprendimas dėl pėstininkų kovos mašinų dar nėra priimtas (3)

A. Pliadžio nuotr.

A. Pliadžio nuotr.

Komentuodamas JAV Saugumo bendradarbiavimo agentūros pranešimą, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas informavo, kad JAV yra tarp šalių, kurios inicijavo siūlymo pateikimą Lietuvai dėl galimo pėstininkų kovos mašinų pardavimo.

Ministras patvirtino, kad konkretus sprendimas dėl pėstininkų kovos mašinų įsigijimo dar nepriimtas.

Ministras patikslino, kad vadovaujantis JAV procedūromis tam, kad JAV Saugumo bendradarbiavimo agentūra galėtų atsakyti į Lietuvos prašymą pateikti siūlymą dėl pėstininkų kovos mašinų pardavimo, tokio siūlymo pateikimui pirmiausia turėtų pritarti Kongresas. Šiuo metu JAV Valstybės departamentas pareiškė sutikimą informuoti Kongresą apie pritarimą galimam pėstininkų kovos mašinų pardavimui Lietuvai. Kongresui pritarus, gali būti pradėtos konkretesnės konsultacijos dėl galimo pėstininkų kovos mašinų pirkimo.

Pasak J. Oleko, Lietuva taip pat konsultuojasi ir su kitais potencialiais tiekėjais.

Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Lietuvai siūlomi 84 šarvuočiai „Stryker“ už įspūdingą 599 mln. dolerių (551 mln. eurų) sumą.

Tai gerokai viršija anksčiau įvardytas sumas, jei į šį sandėrį įtraukti tiek patys šarvuočiai, tiek Lietuvos pasirenkama ginkluotė – norimas 30 mm pabūklo bokštelis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė