Užsienio reikalų ministras Seinuose aptarė vietos lietuvių padėtį (3)

URM ministras Seinuose_urm.lt

urm.lt nuotr.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lapkričio 5 dieną lankėsi Seinuose, Lenkijoje, kur susitiko su lietuvių bendruomene ir vietos valdžios atstovais.

„Atvykau čia, nes noriu išgirsti, kuo gyvenate, ir padėkoti už Jūsų nuoseklų darbą ir pasišventimą puoselėjant lietuvybę ir indėlį stiprinant Lietuvos ir Lenkijos santykius, kurie yra ypač svarbūs abiejų šalių žmonėms“, – sakė L. Linkevičius.

Su Punsko lietuviais ministras aptarė Lenkijos lietuvių padėtį ir jų poreikius, lietuviškų švietimo įstaigų Lenkijoje padėtį, jaunimo situaciją, kultūrinius ir leidybos projektus, sielovados ir kitus klausimus. Ministras taip pat aptarė lietuvių ir vietos valdžios bendradarbiavimą, kuris vyksta draugiškoje ir konstruktyvioje aplinkoje.

Susitikime su Seinų apskrities viršininku piotru Alško (Piotr Alszko), jo pavaduotoju Romu Vitkausku ir burmistru Arkadijumi Novalskiu (Arkadijus Nowalski) ministras padėkojo, kad vietos valdžia pagal išgales atsižvelgia į lietuvių prašymus, o toks bendradarbiavimas labai prisideda prie Lietuvos ir Lenkijos partnerystės stiprinimo.

„Mūsų valstybes sieja strateginės svarbos projektai ir interesai saugumo, energetikos ir kitose srityse. Šių santykių neturėtų temdyti kartais pasitaikantys nesutarimai, kuriuos esame pajėgūs išspręsti. Tikiuosi, kad ir ateityje Seinų valdžia įsiklausys į vietos lietuvių poreikius“, – pažymėjo L. Linkevičius.

Vizito metu ministras taip pat lankėsi Beržininkų kapinėse ir padėjo gėlių prie Lietuvos
karių, žuvusių už Tėvynės laisvę, kapų bei prie vyskupo Antano Baranausko paminklo.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė