Gruziniškai prabilę Lietuvos studentai sužavėjo Gruzijos premjerą (0)

Gruzijos premjero vizitas VU_| V.Jadzgevičiaus nuotr.

Gruzijos premjero vizitas VU_| V.Jadzgevičiaus nuotr.

Lapkričio 4 dieną Vilniaus universitete (VU) viešėjo Gruzijos ministras pirmininkas Iraklis Garibašvilis ir jo vadovaujama delegacija. Premjeras susitiko su VU rektoriumi prof. Artūru Žukausku, apžiūrėjo specialiai jam paruoštas senas ir retas bibliotekoje saugomas knygas, šnekučiavosi su Lietuvoje studijuojančiais gruzinais bei gruzinų kalbos besimokančiais lietuviais.

Susitikime su studentais I. Garibašvilis domėjosi, kodėl jie nusprendė  gilintis į Gruzijos istoriją ir kultūrą. Puikia gruzinų kalba skambėję studentų atsakymai sulaukė renginio dalyvių aplodismentų.

Rektorius prof. Artūras Žukauskas džiaugiasi aukšto lygio vizitu ir pabrėžia, kad universitetui svarbus bendradarbiavimas su šia Rytų partnerystės valstybe. „Gruzija sparčiai eina pažangos keliu. Vienas strateginių Vilniaus universiteto tikslų – tris kartus padidinti užsienio studentų skaičių. Norėtųsi, kad per kelerius artimiausius metus ir iš Gruzijos jų išaugtų trigubai“, – sako VU rektorius.

Nustebintas VU bibliotekos salių puošnumo ir jų eksponatų autentikos, rektoriui premjeras įteikė XII a. gyvenusio gruzinų poeto Šotos Rustavelio skulptūrėlę ir garsiąją jo poemą „Riteris panteros odoje“.

VU su Gruzijos universitetais glaudžiai bendradarbiauja studijų srityje. 2015/2016 m. rudens semestrą Tbilisio valstybinio universiteto dėstytoja Mariam Manjgaladzė Užsienio kalbų institute studentams dėsto gruzinų kalbą.

Dvišalio bendradarbiavimo sutartys tarp VU ir Gruzijos aukštųjų mokyklų pasirašytos su Tbilisio ir Ilia valstybiniais universitetais. Su Rytų Partnerystės šalimis (įskaitant ir Gruziją) VU dalyvauja „Erasmus Mundus“ projektuose. Šiais studijų metais iš Gruzijos nuolatinėms studijoms į VU atvyko 16 studentų. Iš viso universitete mokosi 33 Gruzijos piliečiai.

Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės magistrantūroje studijuojantis  Jaba Tebidzė teigia, kad Vilniaus universitetą pasirinko dėl šiltų abiejų valstybių santykių. „Antroji priežastis – gera universiteto reputacija. Gruzijoje VU žinomas kaip aukšto akademinio lygio universitetas“, – kalba studentas. Anot Ekonomikos fakultete vadybą ir verslo administravimą kremtančio Davito Tsulukidzės, VU orientuotas į studentus. „Jų savivalda itin stipri. Be to, fakultete dėstantys profesoriai, aplankę daugybę užsienio šalių, turi milžinišką patirtį, kuria noriai dalinasi su mumis“, – mano studentas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė