Blaivybę keliuose skatins ne alkotesteriais, o meilės simboliais (0)

unnamedLapkričio 5 d. (ketvirtadienį) 8:30 val. visoje Lietuvoje vyks pilietinė akcija „Vairuoju blaivus, nes myliu jus“, kurios metu vairuotojams bus dalijami akcijos lipdukai. Akcija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mirtiną neblaivaus vairavimo problemą, priminti vairuotojų atsakomybę saugoti save ir kitus, paskatinti būti pilietiškais ir netolerantiškais neblaivių vairuotojų atžvilgiu.

Akcijos lipdukai bus dalijami Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Jonavoje, Kėdainiuose, Radviliškyje, Kupiškyje, Panevėžyje, Šakiuose, Elektrėnuose, Telšiuose, Kauno rajone, Šilutėje, Šilalėje, Šiauliuose, Kuršėnuose ir Anykščiuose. Akciją organizuoja Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Šiandien Europos Parlamento narys Bronis Ropė, Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija bei Europos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje rengia visuomenės ir ekspertų diskusiją „Blaivybė keliuose: realybė ar utopija?“, kuri vyks Europos namuose, Vilniuje. Diskusija skirta plačiau pažvelgti į eismo saugumo ir neblaivių vairuotojų prevencijos situaciją bei galimus sprendimus Europos, nacionaliniu ir savivaldos lygmeniu.

Pranešimus skaitys ir diskusijoje dalyvaus Europos Parlamento narys B. Ropė, vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas prof. Aurelijus Veryga, kultūros mecenatas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, lenktynininkas Benediktas Vanagas, Pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimiras Banelis, valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų ekspertai.

„Neblaivaus vairavimo problema suvienija net labai skirtingų politinių pažiūrų žmones ir net tie skeptikai, kurie paprastai priešinasi bet kokiam ES institucijų aktyvumui, pritartų, kad tiek Europa, tiek valstybė narė gali padaryti daugiau, kad mums brangūs žmones niekada nenukentėtų kelyje dėl girtų vairuotojų kaltės“, – sako diskusijos iniciatorius EP narys B. Ropė.

Policijos departamento duomenimis, 2014 m. Lietuvoje užregistruoti 509 kelių eismo įvykiai dėl neblaivių asmenų kaltės, t. y. kas šeštą užregistruotą įvykį sukėlė neblaivus asmuo. Juose žuvo 104, o 891 žmogus buvo sužeistas.

Pasaulio sveikatos organizacijos ir „Eurobarometro“ statistika taip pat pateikia liūdnus skaičius. Vairavimas apsvaigus nuo alkoholio yra vienas iš pagrindinių veiksnių, kurie sukelia avarijas keliuose, ypač tokias, kurių pasekmės yra sunkūs žmonių sužeidimai ar mirtys. Ekspertų vertinimu, 25 proc. visų mirčių Europos Sąjungos keliuose priežastys susijusios su neblaiviais vairuotojais. Europos regione eismo įvykiai yra viena pagrindinių mirties priežasčių tarp 5−29 metų amžiaus vaikų ir jaunų suaugusiųjų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė