Artėja LEU parodos „Mokykla 2015“ atidarymas (0)

LEU nuotr.

LEU nuotr.

Lapkričio 6–7 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks 5-oji mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų paroda „Mokykla 2015“. Joje bus griaunami stereotipai, kad mokytis yra nuobodu, ir teigiama, jog būti mokytoju – garbinga ir įdomu. Dvi dienas truksiančioje parodoje bus tęsiama „Mokyklos be sienų“ koncepcija, kuri simbolizuoja kiekvieno bendruomenės nario, jo kūrybiškumo, nuomonės ir iniciatyvos svarbą mokykloje. Parodos metu į paskaitas, pratybas ir diskusijas kvies didžiausia pedagogus rengianti aukštoji mokykla mūsų šalyje – Lietuvos edukologijos universitetas (LEU).

Sveikatingumo pertraukos

Lapkričio 6 d. (penktadienį) LEU tėvus ir mokytojus kvies į renginį „Sveikatingumo pertraukos. Ką pasiūlyti mokiniams?“. Pastaraisiais dešimtmečiais mokiniai vis daugiau laiko praleidžia prie televizoriaus, besimokydami ar žaisdami kompiuterinius žaidimus. Jų laisvalaikis tapo pasyvesnis. Toks gyvenimo būdas lemia antsvorio atsiradimą, nutukimą, netaisyklingą laikyseną, nugaros skausmus. Šie negalavimai rečiau aplanko tuos mokinius, kurie renkasi aktyvias laisvalaikio praleidimo formas (judriuosius žaidimus, važiavimą dviračiu, plaukimą, šokius ir pan.). Mokykla, šeima, bendruomenė – tinkamiausios sveikos gyvensenos ugdymo(si) aplinkos, padedančios vaikams keisti kasdienio gyvenimo įpročius, didinančios fizinį aktyvumą. Sveikatingumo pertraukų organizavimas mokykloje padėtų mokiniams pailsėti po intensyvaus protinio darbo ir išlikti darbingiems, aktyvesniems ir žvalesniems, sumažintų nuovargį, pagerintų emocinę būseną. Universitetas renginio metu pasiūlys įvairių idėjų sveikatingumo pertraukoms organizuoti. Pratybas ves LEU Sporto ir sveikatos fakulteto lektorė Rasa Paulauskienė kartu su studentėmis.

Renginys vyks 12.00–12.45 val. 3 salės scenoje, 13.30–14.15 val. – „Litexpo“ kiemelyje.

Būti mokytoju garbinga ir įdomu

Tą pačią dieną universitetas kvies į diskusiją tema „Aš mokau vaikus. O kokia tavo supergalia?“. Kodėl jauni žmonės (ne)nori siekti pedagogo profesijos? Kaip kelti šios profesijos prestižą? Kodėl ir koks pedagogas yra vertas didelės pagarbos? Koks jo indėlis į visuomenės gerovę? Jeigu norite išgirsti atsakymus į šiuos klausimus, ateikite į diskusiją. Apie tai, kad būti mokytoju yra įdomu ir garbinga, kalbėsis ir autoritetingomis nuomonėmis apie pedagoginio darbo aktualijas ir perspektyvas dalysis įvairių sričių atstovai ir specialistai – LEU absolventai: Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministras, universiteto dėstytojas Rolandas Zuoza, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Mantas Zakarka, „G&G Sindikato“ vokalistas ir radijo laidos „Žvaigždė prie lentos“, kuri žinomus žmones kviečia prisiminti mokyklos laikus, vedėjas Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Vilniaus Žemynos gimnazijos mokytoja ekspertė, Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos (LIMA) tarybos pirmininkė Žaneta Vaškevičienė. Diskusijos vedėjas – LEU Istorijos fakulteto dėstytojas ir Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos istorijos mokytojas Mindaugas Nefas.

Renginys vyks 15.00–15.45 val. 4 konferencijų salėje.

Z kartos mitybos įpročiai

Lapkričio 7 d. (šeštadienį) tėvelius, mokytojus ir mokinius universitetas kvies į paskaitą „Z kartos jaunuolių mitybos įpročiai“. Racionali jaunų žmonių mityba – sveikatos pagrindas. Ji turi įtakos fizinei ir protinei raidai, mokymosi rezultatams, gyvenimo kokybei ir trukmei. Manoma, kad tvirti sveikos mitybos įpročiai, įgyti ir suformuoti vaikystėje ir paauglystėje, išlieka ir turi teigiamą įtaką sveikatai visą gyvenimą. Mokslininkų teigimu, vaikų mitybos įpročius lemia individualūs (maisto pasirinkimas ir suvokimas, kas yra sveika mityba) ir šeimos veiksniai (sveikos mitybos įpročių formavimas namuose ir kitur: ugdymo įstaigų valgyklose, kitose maitinimo vietose). Vienas iš specifiškiausių Z kartos jaunų žmonių mitybos įpročių – valgyti (užkandžiauti) žiūrint televizorių, ruošiant namų darbus, žaidžiant (dirbant) kompiuteriu, keliant nuotraukas į „Facebook“ ir t. t. Z kartos jaunuoliai geba greitai apdoroti milžiniškus informacijos kiekius ir puikiai atlikti kelis darbus vienu metu, bet sveikai mitybai skiria per mažai dėmesio. Paskaitą ves LEU Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto (GMTF) Technologijų ir technologinio ugdymo katedros lektorė Birutė Mielkuvienė.

Renginys vyks 14.00–14.45 val. konferencijų salėje 5.2.

Nuo žaliųjų aplinkų iki pozityviosios tėvystės

Penktadienį universiteto stende parodos lankytojų lauks LEU dėstytojai: vyksiantys pristatymai bus skirti STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos) ugdymui. Doc. dr. Raimundas Žaltauskas supažindins su fizikos, chemijos, biologijos leidiniais mokytojams, parengtais įgyvendinant Europos socialinio fondo (ESF) projektą „Gamtos mokslų mokytojų eksperimentinės veiklos kompetencijos tobulinimas atnaujintų mokymo priemonių ir 9–12 klasių bendrųjų programų pagrindu“. Docentas taip pat pristatys metodinėse priemonėse aprašytus laboratorinius darbus, kuriuos galima atlikti naudojantis šiuolaikiškomis mokymo priemonėmis. Kiekvienas parodos dalyvis galės užsisakyti elektronines šių leidinių versijas. GMTF doc. dr. Dalius Dapkus lankytojus supažindins su „Engage“ projektu, skirtu skatinti atsakingesnį požiūrį į mokslinius tyrimus, inovacijas gamtos mokslų srityje, suteikti naujai kartai žinių ir galimybių spręsti iššūkius, atsirandančius keičiant gamtos mokslų mokymą mokyklose. LEU GMTF dėstytoja ir vyresnioji botanikė Teresė Jokšienė pristatys žaliųjų klasių mokyklose idėją ir papasakos, kaip LEU auditorijose esantys augalai padeda studentams mokytis. Jau 4 metus iš eilės studentai mokosi žaliosiose auditorijose, kuriose ant stalo ne tik rašikliai ir sąsiuviniai, bet ir augalai. Uždarose patalpose oras yra užterštas, o augalai gali jį išvalyti. Projekto tikslas – ugdyti gamtojautą, pagarbą gyvybei, žmogaus gebėjimą suprasti gamtos grožį, kurti jį gyvenamoje aplinkoje, saugoti ir puoselėti.

Stende netrūks įdomių ir naudingų veiklų ir šeštadienį. LEU dėstytoja ir „Pozityviosios tėvystės“ klubo įkūrėja doc. dr. Sigita Burvytė konsultuos tėvus ir kitus ugdytojus vaikų ugdymo klausimais šiomis temomis: kaip keisti netinkamą vaikų elgesį ir nustatyti leistino elgesio ribas; kaip padėti vaikams tinkamai reikšti savo jausmus, spręsti konfliktines situacijas, ugdytis savarankiškumą, kūrybingumą, lankstumą ir harmoningus charakterio bruožus; kas leidžia žmogui jaustis laimingam ir kt. Taip pat bus galima susipažinti su universitete veikiančios Žaidimo tyrimų laboratorijos tyrėjais, kurie pasidalys žiniomis apie žaidimo tyrimus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė