Universitetai imasi realaus bendradarbiavimo jungtiniame klasteryje (3)

leu.lt nuotr.

leu.lt nuotr.

Lapkričio 3 d., Kaune keturių šalies aukštųjų mokyklų rektoriai pasirašė memorandumą, kuriuo įtvirtino bendradarbiavimą ir mokslo ir studijų kokybės gerinimą jungtiniame klasteryje. Pasirašymas vyko Vytauto Didžiojo universitete (VDU), konferencijos „Lietuvos aukštojo mokslo politikos prieštaravimai“ pradžioje.

Memorandumą dėl jungtinio klasterio steigimo pasirašė VDU, Klaipėdos (KU), Šiaulių (ŠU) ir Lietuvos edukologijos (LEU) universitetų rektoriai. Tarp naujojo susitarimo tikslų – bendradarbiauti socialinių, humanitarinių, gamtos ir kitų mokslų srityse, gerinti studijų ir mokslo kokybę, nacionalinį ir tarptautinį konkurencingumą, efektyvų infrastruktūros panaudojimą, išlaikyti aukštojo mokslo prieinamumą regionuose.

Renginyje dalyvavęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius patikino, kad šis susitarimas yra svarbus ir pasirašytas laiku, o memorandumo dalyvių palaikomus, visuomenėje nepelnytai nuvertinamus socialinius ir humanitarinius mokslus valstybė taip pat rems. „Humanitarinių ir socialinių mokslų krepšelių nemažės – šie mokslai pabrėžia filosofinį, kultūrinį, istorinį ir moralinį vektorių kuriant ateities technologijų ir inovacijų ekonomiką, ugdant naujas kartas“, – sakė Ministras Pirmininkas.

VDU rektorius prof. Juozas Augutis paaiškino, jog tai tik pirmasis žingsnis, tačiau taip tikimasi pagerinti situaciją – efektyviau išnaudoti turimus išteklius, ieškoti bendradarbiavimo modelio. „Pasirašėme ketinimų protokolą, dabar prasidės analizė, dirbsime toliau, sieksime išlaikyti regioninę studijų politiką. Klasteris atviras – prie jo gali jungtis ir daugiau universitetų, jų studijų programų. Rezultatų tikimės jau už metų“, – teigė VDU rektorius.

„Tokių klasterių yra ir JAV, ir Europoje. Jame veikdami mes pasieksime daugiau sinergijos. Universitetai nėra „UAB“, jie neturi būti veikiami verslo ir pramonės“, – teigė LEU rektorius akad. Algirdas Gaižutis ir pastebėjo, jog klasteryje universitetai veiks lygiateisiškai. LEU rektorius taip pat pabrėžė kuriamo klasterio svarbą. Pasak jo, „klasteris padės išplėtoti įvairesnes dalykiško bendradarbiavimo galimybes, plačiai taikyti artes liberales (laisvųjų menų) principus, kurti perspektyvias bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros studijų programas, vykdyti mokslinius tyrimus ir bendrą projektinę veiklą, efektyviau naudoti infrastruktūros išteklius“.

KU rektorius prof. Eimutis Juzeliūnas akcentavo, kad universitetų konkurencija turi būti tvarkinga, o klasteryje bus galima rengti naujus bendrus projektus. „Tikimės aukštesnės ne tik studijų, bet ir mokslinių tyrimų kokybės. Žiūrime teigiamai ir dėkojame VDU už lyderystę“, – sakė KU rektorius.

„Tai naujas iššūkis, kuris teigiamai prisidės prie Šiaulių universiteto veiklos. Sieksime gilesnio ir platesnio bendradarbiavimo“, – lūkesčiais pasidalijo ŠU rektorius prof. Donatas Jurgaitis.

Bendradarbiavimo ryšius užmezgę universitetai tikisi ne tik gerinti mokslo ir studijų kokybę, bet ir kovoti su monopolija, atspindėti viešąjį interesą, išlaikyti universitetų regioniškumą. Ketinama stiprinti ir laisvųjų menų studijas, kurios akcentuoja visapusišką laisvos asmenybės lavinimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė