Trišalio Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos junginio pratybos prasidės vasarį (0)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Pirmosios trišalio junginio – Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG – pratybos įvyks kitų metų vasarį. Dėl to sutarta brigadą sudarančių batalionų vadų ir štabo susitikime, vykusiame spalio 29–30 d. Liubline.

Pirmosiose junginio pratybose „Triple Brave“ treniruosis brigadai priskirtų nacionalinių vienetų štabai, tobulindami operacijų planavimą ir sprendimų priėmimą. Pratybose Lietuvai atstovaus brigadai LITPOLUKRBRIG priskirto Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono štabas.

Be LITPOLUKRBRIG pratybų, Birutės bataliono kariai kartu su Lenkijos ir Ukrainos kariais taip pat dalyvaus štabų pratybose „Maple Arch“, vyksiančiose š. m. lapkritį Lietuvoje, ir „Brave Lion“ – š. m. lapkričio ir gruodžio mėn. Lenkijoje.

Brigada LITPOLUKRBRIG formuojama pagal Europos Sąjungos daugianacionalinių kovai su krizėmis skirtų kovinių grupių pavyzdį. Brigadą sudaro tarptautinis štabas, trys batalionai ir specializuoti padaliniai.

Lietuva, Lenkija ir Ukraina brigadai skiria po pėstininkų batalioną ir personalą specializuotiems brigados junginiams ir brigados štabui formuoti.

Lietuvos brigadai skiriamas batalionas, suformuotas iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karių. Į Liubline (Lenkijoje) įsikūrusį LITPOLUKRBRIG štabą, Lietuva delegavo penkis karius.

Brigados vado, jo pavaduotojo ir štabo viršininko pareigoms trejiems metams pagal rotacijos principą skiriami Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos atstovai. Šiuo metu brigados vadu paskirtas Lenkijos atstovas, brigados generolas Adam Joks.

Brigadai priskirti kariai dalyvaus bendrose pratybose ir mokymuose. Prireikus, brigada ar atskiri jos elementai galės būti siunčiami į tarptautines operacijas, kurioms suteiktas Jungtinių Tautų Organizacijos Saugumo Tarybos mandatas. Sprendimą dėl brigados panaudojimo tarptautinėse operacijose turėtų priimti brigadoje dalyvaujančios šalys bendru sutarimu.

Brigados batalionai dislokuoti juos priskyrusių šalių teritorijose, o priėmus sprendimą aktyvuoti brigadą arba jos dalį – į užduoties vietą vyktų junginio sudėtyje.

Trišalė brigada LITPOLUKRBRIG buvo įsteigta šalių gynybos ministrams 2014 metų rugsėjo 19 d. Varšuvoje pasirašius brigados steigimo sutartį. Brigada siekiama skatinti šalių steigėjų tarpusavio karinį bendradarbiavimą ir dalijimąsi tarpusavio patirtimi, prisidėti prie regioninio ir platesnio tarptautinio stabilumo ir saugumo, taip pat siekiama gerinti Ukrainos karių sąveiką su NATO šalių kariuomenėmis, padėti Ukrainos kariuomenei perimti NATO standartus ir procedūras, reikalingas reformuojant savo karines pajėgas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė