LMTA projektas „Viena Lietuva – penki etnopasauliai“ suteikia galimybę pažinti savo šaknis (1)

audiovizualinės ekspedicijos_ltma.lt

ltma.lt nuotr.

audiovizualines ekspedicijos_ltma.lt Lietuvos muzikos ir teatro akademija prisijungdama prie Etnografinių regionų metų programos visą rudenį vykdo projektą „Viena Lietuva – penki etnopasauliai“. Audiovizualinių ekspedicijų ciklas, aplankant visus Lietuvos regionus ir kūrybiniai vakarai, skirti atskleisti Lietuvos etnografinių regionų savitumą – tai pagrindiniai sumanymo akcentai. Per pastaruosius du mėnesius kūrybinė projekto komanda aplankė Aukštaitiją, Suvalkiją, Žemaitiją, Dzūkiją ir Mažąją Lietuvą.

Audiovizualinių ekspedicijų kūrybinę komandą sudarė žinomi Lietuvos kino kūrėjai (vaizdo operatoriai Algimantas Mikutėnas ir Adomas Jablonskis, režisierė Inesa Kurklietytė, garso režisierius Ramūnas Jasutis) drauge su  Lietuvos muzikinės etnokultūros žinovėmis prof. Daiva Vyčiniene ir Varsa Zakariene. Lankydama tolimiausius Lietuvos regionų kampelius kūrybinė ekspedicijų komanda įveikė virš 4000 kilometrų, aplankė bemaž 20 vietovių, fiksuodami per pusšimtį vyresnio amžiaus žmonių, atmintyje išsaugojusių savo krašto protėvių muzikinį paveldą ir istoriją. Visą procesą stebėjo ir jame dalyvavo ir LMTA etnomuzikologijos studentai.

Šiuo projektu siekiama kokybiškai užfiksuoti savitas kiekvieno Lietuvos regiono kraštovaizdžio, tarmių, tautosakos ir muzikinio paveldo detales, taip prisidedant prie etnografinių regionų istorinio ir kultūrinio savitumo išsaugojimo.

„Išvykos į tradicinį kaimą – tai tarsi persikėlimas į kitą erdvę ir laiką, kur muzika, dainos teka ramia, neįkalinta technologijų, tėkme. Atrodo, su mūsų gyvenimu tai turi mažai ką bendra, bet vos tik tave užburia tradicinės dainos garsai, prabunda kažkas iš labai giliai, iš tos gelmės, kurią pasiekti šiandieniniame skubėjime labai sunku. Pajunti, kad tai, kas vyksta – nesumeluota ir gryna.  Ketvertas projekto „Viena Lietuva – penki etnopasauliai” išvykų ir LMTA Juozo Karoso salėje rengiami vakarai suteikia galimybę ir laimę pažinti save, savo šaknis, atrasti savo vietą šakotame tradicijos medyje“, – pasakojo projekto sumanytoja etnomuzikologė prof. Daiva Vyčinienė.

Audiovizualinių ekspedicijų ciklas – tik maža dalis darbo, kurį būtina atlikti norint išsaugoti muzikinę Lietuvos etnografinių regionų praeitį. Ekspedicijų metu surinkta medžiaga bus panaudota dokumentinio filmo kūrimui. Kol kas jos ištraukas galima išvysti kūrybinių vakarų metu, kuriuose dalyvauja į Vilnių iš skirtingų Lietuvos regionų atvykstantys etnografiniai ansambliai.

Kūrybiniai vakarai vyksta kas antrą ketvirtadienį, LMTA Juozo karoso salėje: rugsėjo 15 d. – Aukštaitija, spalio 1 d. – Mažoji Lietuva, spalio 15 d.– Suvalkija, spalio 29 d. – Žemaitija, lapkričio 12 d. – Dzūkija.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė