Kultūros ministerijoje vyko diskusijos dėl Vilniaus senamiesčio (0)

Vilniaus senamiestis_DaivosV.nuotr.

Vilniaus senamiestis | D. Vaiškūnienės nuotr.

Kultūros ministerijoje įvyko kultūros ministro Šarūno Biručio ir ministerijos specialistų susitikimas su kultūros paveldo apsaugos profesionalais  – specialistais ir ekspertais dėl UNESCO saugomos vietovės – Vilniaus istorinio centro – senamiesčio apsaugos ir tvarkymo problemų.

„Susirinkome pasitarti, ką reikia daryti šioje ypač jautrioje Vilniaus teritorijoje. Pastaruoju metu šioje teritorijoje suaktyvėjus naujoms statyboms, paaiškėjo, kad esamame paveldosauginiame reglamentavime yra nemažai spragų, kurios sudaro prielaidas atsirasti saugomai teritorijai nebūdingiems statiniams“, – sako ministras. Pasak jo, tokių diskusijų tikslas – įvardinti, kas negerai teisės aktuose, kad ateityje nesikartotų tos pačios klaidos, kurios pastebėtos nagrinėjant statybų Vilniaus senamiestyje, Užupyje, Žvėryne, teisėtumą.

Kultūros ministro teigimu, būtina išaiškinti susidariusią situaciją, kurioje yra daug neaiškumų dėl valstybės institucijų ir Vilniaus miesto savivaldybės priimtų sprendimų leisti Vilniaus senamiestyje vykdyti rekonstrukcijas ir naujas statybas.

„Panašu, kad atlikti derinimai ir išduoti statybų leidimai neatrodo pakankamai skaidrūs, todėl visuomenei būtina duoti aiškų atsakymą dėl jų teisėtumo“, – sako Š.Birutis.

Pasitarime Kultūros ministerijoje dalyvavo Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos, Kultūros paveldo departamento, Valstybinės kultūros paveldo komisijos, Senamiesčio atnaujinimo agentūros vadovai ir atstovai, paveldosaugos ekspertai. Jie pasidalino mintimis apie Vilniaus senamiesčio išsaugojimo problemas ir jų pasekmes, atkreipė ministerijos ir Kultūros paveldo departamento dėmesį į statybos ir paveldosaugos teisės aktų spragas, siūlė išeitis iš susidariusios situacijos. Kultūros ministerijos atstovai informavo susirinkusius, kad ketina šią svarbią diskusiją tęsti ir ateityje su kitomis suinteresuotomis visuomenės grupėmis – Vilniaus bendrijų asociaciją ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija.

Šių metų rugsėjo mėnesį Užupio bendruomenei išreiškus pastebėjimus dėl Vilniaus senamiestyje (Užupyje) vykdomų ir dar tik planuojamų statybos darbų, kultūros ministras Šarūnas Birutis buvo įpareigojęs Kultūros paveldo departamentą kuo greičiau pabaigti rengti šiai saugomai kultūros paveldo vietovei itin svarbų teritorijų planavimo dokumentą – Vilniaus senamiesčio tvarkymo planą. Šiuo nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialiuoju planu bus nustatyti paveldosaugos reikalavimai Vilniaus senamiesčiui ir apribojimai jame planuojamai ūkinei veiklai, siekiant išsaugoti ir nepažeisti šios vietovės Išskirtinės visuotinės vertės, dėl kurios Vilniaus istorinis centras su jam nustatytomis apsaugos zonomis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ministro pavedimu Vilniaus senamiesčio tvarkymo plano projekto rengimo sprendinių konkretizavimo etapas būtų pabaigtas iki š. m. spalio 30 d. ir šio teritorijų planavimo dokumento projektas iki š. m. lapkričio 5 d. būtų paskelbtas viešai departamento interneto svetainėje.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė