Eiliuotas žvilgsnis į Lietuvos istoriją (2)

Erikos Drungytes knygaSpalio 29 d. 17 val. Istorinėje Prezidentūroje įvyks poetės Erikos Drungytės naujos eilėraščių knygos „Patria“ pristatymas. Pristatymo renginyje dalyvaus knygos redaktorius poetas Viktoras Rudžianskas, dailininkas Saulius Rudzikas, kurio paveikslas eksponuojamas knygos viršelyje. Taip pat folkloro ansamblio „Kupolė“ nariai, solistė Rita Preikšaitė, pianistė Dalia Jatautaitė.

Erika Drungytė – poetė, vertėja, literatūros kritikė. Kūrybai būdingas ypatingas dėmesys kalbai – garsynui, semantikai, ritmui. Ankstesnėse knygose poetė yra savitai išsakiusi savo mintis ir jausenas, kuriose atpažįstama senoji lietuvių pasaulėžiūra, įvairių pasaulio religijų ženklai, kultūros dėmenys.

Naująją knygą autorė rašė sutelkusi dėmesį į Lietuvos istoriją, savaip atskleisdama kritinius jos lūžius (partizaninės laisvės kovos, tremtys į Sibirą, naujųjų laikų patriotizmo permąstymas). Mozaikiškame knygos turinyje aiškiai regima donelaitiška metų laikų kaita, maironiškoji vertybinė vertikalė, egzilio atšvaitai, šiuolaikiškumo ir istoriškumo sandūros tautinės kultūros ir savimonės lauke.

Anot literatūros vertintojų, šiandieną poezijoje kalbėti patriotinėmis temomis yra gana rizikinga. Esą savąją viršukalnę pasiekusi Sąjūdžio laikais aiškiai angažuota tautinė literatūra yra pasitraukusi į nuošalę ir dabar vertinama labai kritiškai. Tačiau kaunietė E. Drungytė mano, kad kaip tik dabar yra tikrasis laikas tikrajai lietuvių literatūrai, kuri neturėtų imtis nei šauklio, nei pranašo vaidmens, bet kalbėtų apie gelminius dalykus, oponuodama aklam kosmopolitizmui.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė