Lietuvoje sukurtas konkursas „Bebras“ – geriausia Europos 2015-ųjų ugdymo veikla (0)

bebras-lt-logoEuropos asociacija „Informatics Europe“ daugiau kaip prieš dešimtmetį Lietuvoje gimusį konkursą „Bebras“ paskelbė geriausia 2015 metų ugdymo veikla. Apdovanojimas „Bebro“ įkūrėjai – Vilniaus universiteto profesorei Valentinai Dagienei – ir nuolatiniam talkininkui dr. Volfgangui Poliui (Wolfgang Pohl) iš Vokietijos buvo įteiktas Vienoje vykusiame „Informatics Europe“ metiniame renginyje.

Prof. Valentina Dagienė, norėdama parodyti mokiniams, kokia įdomi gali būti informatika, motyvuodama rinktis informatikos studijas, pasinaudoti naujausiomis technologijomis, 2004 metais suprojektavo informatikos ir informacinių technologijų konkursą „Bebras“ ir pasiūlė jį rengti Lietuvoje. Po metų imta tartis ir su kaimyninėmis šalimis. 2006 metais prie konkurso prisijungė Estija, Lenkija, Nyderlandai ir Vokietija. Kasmet šalių daugėjo: pernai konkursas surengtas 36 šalyse, o iš viso dalyvavo 929 776 mokiniai.

Šiais metais pirmasis konkurso etapas – „Bebro“ savaitė – vyks lapkričio 9-13 dienomis, jame kviečiami dalyvauti visi 3-12 klasių mokiniai. Konkursą rengs daugiau kaip 40 šalių.

Šiemet vietoj informatikos ir informacinių technologijų konkurso nutarta jį pervadinti „informatikos ir informatinio mąstymo konkursu“. Informatinis mąstymas – tai gebėjimas spręsti bet kurios srities problemas.

„Bebro“ idėja plinta ir toliau. Spalio pradžioje idėjos autorė V. Dagienė buvo pakviesta skaityti pranešimo Pasaulio kompiuterininkų kongrese, įvykusiame Pietų Korėjoje, o lapkričio mėnesį Italijoje, Turino miesto mokslo festivalyje, mokytojams organizuos mokymus apie „Bebro“ uždavinius.

„Bebras“ – tai ne tik savaitę vykstantis konkursas. Tai daugybė įvairių veiklų, kurios vyksta ištisus metus. Yra susikūręs stiprus „Bebro“ mokslininkų ir mokytojų tinklas, kuriami, aptariami uždaviniai. Kai kurios šalys kuria ir tobulina vykdymo sistemas, pvz., olandai teikia konkurso sistemos paslaugas visiems norintiesiems. Interaktyviems uždaviniams programuoti Lietuvoje pasiūlyta specializuota sistema „Bebras Lodge“.

Lietuvoje antrasis konkurso etapas vyksta universitetuose ir kolegijose paskutinį sausio sekmadienį. Mokinių sprendimai saugomi – jau surinkta daugybė duomenų, kuriais remiantis galima atlikti tyrimus ar stebėseną. Įvairių šalių mokslininkai, remdamiesi „Bebro“ sukauptais duomenimis, rengia straipsnius (paskelbta daugiau nei 100 mokslinių straipsnių). Rengiamos parodos, festivaliai, kuriuose aptarinėjami „Bebro“ uždaviniai.

Daugiau informacijos apie tarptautinį „Bebro“ konkursą galima rasti internetinėje svetainėje.

Lietuviška „Bebro“ svetainė yra čia.

Parengta pagal Ugdymo plėtotės centro informaciją

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė