Š. Birutis: Nesam rusofobai, tačiau visuomenę skaldančiai Maskvos politikai Lietuvoje ne vieta (2)

S.Birutis_lrkm.lrv.lt nuotr.

Šarūnas .Birutis | lrkm.lrv.lt nuotr.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis, reaguodamas į Visagino kultūros centro sprendimą atšaukti Aleksandrovo vardo ansamblio choro, geriau žinomo kaip Raudonosios armijos choro, pasirodymą Visagine, sako, kad Maskvos politikai, skaldančiai  visuomenę, Lietuvoje ne vieta.

„Yra aiškių požymių, kurie rodo, jog šis koncertas būtų vienas iš gerai apmokamų Maskvos  įrankių, siekiant suskaldyti Lietuvos visuomenę“, – sako ministras. Pasak jo, Visaginas pasirinktas neatsitiktinai, nes Rusijai palankų, o Lietuvai priešišką kultūrinį ir informacinį foną siekiama formuoti pasitelkiant Lietuvos regionus, ypač tuos, kur gyvena gausios tautinių mažumų bendruomenės.

„Maskva siekia pasinaudoti ir naudojasi tautinėmis mažumomis, siekdama didinti šalies bendruomenių atskirtį“, – sako ministras ir ragina kitas savivaldybes ir jų kultūros įstaigas pasielgti taip, kaip pasielgė Visagino kultūros centras, ir nepasiduoti provokacijoms.

„Džiaugiuosi centro aktyvumu ir viešu sprendimu, tai parodo, kad esame pilietiška ir vieninga visuomenė“, – sako Š.Birutis.

Aleksandrovo choras pritariant balalaikoms traukia pernai sukurtą himną „Mandagūs žmonės“. Jausmingas priedainis skelbia, kad „mandagūs žmonės išsaugos Tėvynės šlovę ir garbę.“ Skelbiama, kad tai odė ginkluotiems rusų kariškiams, kurie pernai prieš pat referendumą pasirodė Kryme. Pasak ministro,  dar didesnį nerimą kelia tai,  kad šio  Rusijos choro pasirodymas Lietuvoje buvo organizuojamas slaptai.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Pikc:

    Apsišovė kremliniai – su tomaševskine jedinstva be problemų būtų susitarę. 🙂

  2. Jeigu:

    nesat rusofobai, tai kam tada vykdote rusofobiska politika? Ir ka manote tuo apgauti? Žmones ne akli ir ne kurti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė