Už sveiką vaikų maitinimą – garbingas apdovanojimas (1)

Apdovanojama Silutes savivaldybe_zum.lrv.lt nuotr

Apdovanojama Šilutės savivaldybė | zum.lrv.lt nuotr.

Jau dešimtus metus „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbiamos Lietuvos savivaldybės. Šiemet iškilmingoje ceremonijoje žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė nominacijai „Už ūkininkų produkcijos vartojimo skatinimą vaikų ugdymo įstaigose“ pristatė Šilutės rajono savivaldybę.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atliktų patikrų duomenimis, 2014–2015 m. 24-iose iš 27 Šilutės rajono vaikų ugdymo įstaigose maitinimui buvo naudojamos tik ūkininkų ūkiuose užaugintos kokybiškos daržovės.

Vaikų maitinimas švietimo įstaigose organizuojamas taip, kad būtų sudarytos sąlygos visiems pavalgyti įvairaus ir karšto maisto. Maitinimo paslaugas perkančios savivaldybės teigia atsižvelgiančios į sveikos mitybos principus, tačiau nustatyti pažeidimai rodo, kad ne visose šalies savivaldybėse mūsų vaikai valgo visavertį maistą. Žemės ūkio ministerija, norinti ant vaikų stalo matyti kokybišką ūkininkų produkciją, pastebi, kad organizuojant maitinimo paslaugų viešuosius pirkimus neišnaudojamos įstatymo numatytos galimybės.

„Esu ir mama, ir močiutė, tad vaikų mitybos tema man ypač jautri. Didžiąja dalimi tik nuo savivaldybėje dirbančiųjų priklauso, kokį maistą savo lėkštėse randa mūsų mažieji. Sveikiname Šilutės iniciatyvą beveik visų savo rajono mokyklų vaikus maitinti vietos ūkininkų ūkiuose užaugintomis šviežiomis, sveikomis ir kokybiškomis daržovėmis, – sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. – Džiaugiamės, kad beveik visos šalies savivaldybės jau yra su mūsų ministerija pasirašiusios iniciatyvos „AuGink savo kraštą“ bendradarbiavimo memorandumą ir prisidės prie sveikos mitybos populiarinimo.

Valgydami šviežius vietinius produktus, kartu remiame ir auginame savo kraštą. Projektu „AuGink savo kraštą“ Žemės ūkio ministerija akcentuoja sveiko ir kokybiško maisto svarbą, juo norima atkreipti žmonių dėmesį į vietinės gamybos produktus, paskatinti labiau rūpintis savo sveikata, o kartu ir šalies ekonomine gerove.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Skalvis:

    ” Žemės ūkio ministerija akcentuoja sveiko ir kokybiško maisto svarbą, juo norima atkreipti žmonių dėmesį į vietinės gamybos produktus, paskatinti labiau rūpintis savo sveikata, o kartu ir šalies ekonomine gerove. ” – ir nesvarbu kiek tame maiste nitratų, fosfatų, sintetikos, sunkiųjų metalų – nuodų: tai kas čia iš tiesų proteguojama ? Sava chbra ? Kodėl nė žodelio apie EKO organinius produktas ? Ar taip svarbu kieno produktais vaikai nuodijami ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė