Kokios informacijos ieško atgal iš emigracijos grįžę lietuviai? (0)

Capture2014-ieji metai buvo rekordiniai pagal grįžusiųjų į Lietuvą emigrantų skaičių. Į gimtinę grįžo daugiau nei 19,5 tūkst. lietuvių. Kokius klausimus jie jie bando išspręsti? Projekto „Renkuosi Lietuvą“ duomenimis labiausiai domina socialinių išmokų, dokumentų registravimo Lietuvoje klausimai. Taip pat klausiama dėl dėl pensijų, motinystės išmokų, darželių, aukštojo išsilavinimo.

Statistikos departamento žiniomis, 46,8 proc. praėjusiais metais į Lietuvą grįžusiųjų emigrantų parkeliavo iš Jungtinės Karalystės. Iš Airijos grįžo 11,0, Ispanijos – 3,8 , JAV – 3, Norvegijos – 10,1 Rusijos – 2,3 , o iš Vokietijos – 5,8 proc. kadaise emigravusių lietuvių.

Tais pačiais metais Airijoje gyventi išvyko 3075, Ispanijoje – 937, Jungtinėje Karalystėje  – 16768, JAV – 1054, Norvegijoje – 2631, Rusijoje – 1275, Vokietijoje – 2906 lietuviai.

Jei žmonės grįžta neturėdami darbo pasiūlymo, susiduria su problema, kad jiems nebus mokamos jokios darbo biržos išmokos. Pavyzdžiui, Airijoje ar Anglijoje tik prisiregistravęs žmogus iškart gauna bedarbio pašalpą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė