Lenkijoje lietuviški trakėnų veislės žirgai pelnė aukščiausius įvertinimus (0)

Trakenu veisles zirgas_zum.lt nuotr

Su Trakėnų veislės žirgu | zum.lt nuotr.

Šiemet Gdansko Starogardo žirgyne vykusiuose tarptautiniuose trakėnų veislės žirgų darbingumo bandymuose dalyvavo du „Lietuvos žirgyne“ išauginti eržilai. Šie žirgai įveikė net 100 dienų trukusius testavimus ir pelnė tarptautines kergimo licencijas.

Eržilas Heksteris buvo pripažintas reproduktoriumi konkūrų ir išjodinėjimo disciplinose – jam šiose disciplinose suteiktos tarptautinės kergimo licencijos. Kitas žirgas Kabulas įvertintas kaip reproduktorius išjodinėjimo rungtyje. Kadangi abu žirgai jauni (gimę 2012 m.), toliau per sportą bus siekiama atskleisti geriausias jų darbines savybes ir pelnyti gerų rezultatų varžybose.

„Lietuvos žirgynas“ jau ir anksčiau yra dalyvavęs šiuose bandymuose Lenkijoje – 2010 m. eržilas Piligrimas tarp visų dalyvių buvo įvertintas geriausiai. Piligrimas kasmet tampa Lietuvos konkūrų varžybų nugalėtoju ir prizininku, yra pelnęs „Agrobalt“ įvertinimą.

Šiandien trakėnai yra priskiriami prie nykstančių žirgų veislių. Įgyvendinant genofondo saugojimo funkcijas šalyje, UAB „Lietuvos žirgynas“ šiuo metu yra saugojami 304 trakėnai. Tai yra didžiausia ir šeimos, linijų įvairove išsiskirianti trakėnų veislės banda ne tik Europoje, bet ir pasaulyje.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė