Juozo Miltinio dramos teatrui vadovaus L. Zaikauskas (0)

L.Zaikauskas_lrkm.lrv.lt nuotr

Linas Zaikauskas | lrkm.lrv.lt nuotr.

Spalio 20 dieną Kultūros ministerijoje vykusiame konkurse į Juozo Miltinio dramos teatro vadovo pareigas iš septynių pretendentų daugiausia komisijos balų surinko režisierius Linas Zaikauskas.

L. Zaikauskas yra dirbęs įvairiuose Lietuvos ir užsienio teatruose, 1992–1999 m. – Lietuvos rusų dramos teatro vadovu. Dramos ir muzikiniuose teatruose bei televizijoje yra pastatęs per 80 spektaklių.

J. Miltinio dramos teatro penkerių metų perspektyvinės kūrybinės veiklos programoje L. Zaikauskas pabrėžia, kad tai turėtų būti teatras, kurio veiklos pagrindas pirmiausia būtų žymūs literatūros kūriniai, kuris žavėtų stipriu aktorių kolektyvu, būtų atviras kūrybiniams eksperimentams, tačiau tuo pačiu metu nepamirštų repertuarinio teatro pareigų.  L. Zaikausko teigimu, bus dedamos pastangos geram teatro vardui grąžinti.

„Norėsiu gražinti teatrui vienos iš svarbiausių Lietuvos scenų, kurioje vyksta svarbūs, plačiai aptariami meniniai renginiai, vardą“, – sako jis. Pasak L.Zaikausko, jis išanalizavo dviejų dešimtmečių teatro repertuarą ir mato ryškų teatro nusigręžimą nuo jo įkūrėjo Juozo Miltinio teatro supratimo, jo teatrinių idėjų ir tikslų, noro nenusileisti iki provincialaus meno supratimo ir meninio skonio lygio.

„Miltinis statė iškiliausius pasaulinės ir lietuvių dramaturgijos kūrinius. Net komedijos, kurios turėdavo pritraukti daugiau žiūrovų ir uždirbti daugiau pinigų, buvo imamos „nuo aukščiausios pasaulinės dramaturgijos lentynos“, – sako L. Zaikauskas.

J. Miltinio vardu pavadinto teatro repertuaras, pasak L. Zaikausko, turi būti sudaromas remiantis plataus masto teminiais projektais, kad kiekviena premjera skatintų plačiausius aptarimus, o meniniai renginiai būtų socialinių ir edukacinių projektų sudėtinė dalis. Naujasis teatro vadovas tikisi darniai sujungti savo patirtį ir meninius įgūdžius su vadybininko žiniomis, kurias sukaupė per daugelį metų vadovaudamas įvairiems Lietuvos ir užsienio teatrams.

Su konkurso laimėtoju bus sudaroma terminuota darbo sutartis penkeriems metams.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė