Seimas svarstys siūlymą didinti mokesčio tarifą už išgaunamą gintarą (0)

Dusios gintaras, Metelių parko direkcijos nuotr.

Dusios gintaras, Metelių parko direkcijos nuotr.

Seimas pradėjo svarstyti aplinkos viceministro Algirdo Genevičiaus pristatytas Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-3471), kuriomis siūloma padidinti mokesčio tarifą už išgaunamą gintarą ir nustatyti mokesčio tarifą už paviršinį vandenį, naudojamą suskystintų gamtinių dujų importo terminalo veikloje.

Projektu siūloma gintarui, kuris priskirtinas prie vertingų mineralų, nustatyti 20 proc. mokesčio tarifą, skaičiuojant nuo jo rinkos vertės. Mažesnei nei 40 mm frakcijai, kurios kaina rinkoje svyruoja nuo 180 iki 3500 Eur/kg, siūloma nustatyti 280 Eur/kg tarifą, o didesnei nei 40 mm frakcijai, kuri rinkoje kainuoja nuo 4685 iki 7410 Eur/kg – 900 Eur/kg.

Pasak projekto iniciatorių, ligšiolinis tarifas – 20,22 Eur už kilogramą – sudaro tik apie 1 proc. vidutinės gintaro žaliavos pardavimo kainos. Jis buvo nustatytas 2006 m., tačiau iki šiol netaikytas, nes Lietuvoje gintaras tiesiog nebuvo išgaunamas. Riboti gintaro ištekliai Lietuvoje daugiausia susitelkę Kuršių nerijoje, UNESCO saugomoje teritorijoje. Juodkrantės telkinyje, preliminariu vertinimu, iš viso yra tik apie 112 tonų.

Priėmus šiuos pakeitimus, preliminariais skaičiavimais, į valstybės biudžetą už išgautus gintaro išteklius iš Juodkrantės telkinio iš viso būtų gauta apie 41 mln. eurų, iš jų 80 proc. būtų įskaitoma į valstybės biudžetą ir 20 proc. šio mokesčio įplaukų tektų Neringos savivaldybei.

Teikiamomis pataisomis taip pat siūloma nustatyti atskirą mokesčio tarifą už paviršinį vandenį, naudojamą suskystintų gamtinių dujų importo terminalo veikloje, kuris būtų dešimt kartų mažesnis už terminalo mokamą tarifo dydį, nes šiandien jis yra prilygintas pramonei ir žemės ūkiui. Pagal siūlomas pataisas tarifas mažėtų nuo 0, 003 euro ct/m3 iki 0,0003 euro ct/m3.

Po pristatymo už teisės akto pakeitimus balsavo 45 Seimo nariai, prieš – 16, susilaikė 11 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Seimo Biudžeto ir finansų komitete, papildomu – Aplinkos apsaugos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti lapkričio 24 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė