Prezidentė ir verslo atstovai Izraeliui pristato Lietuvą (0)

R. Dačkaus nuotr.

Prezidentė ir verslo atstovai Izraeliui pristato Lietuvą | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito Izraelyje metu atidarė  pirmą kartą čia vykstantį Pasaulio lietuvių ekonomikos forumą (PLEF) – didžiausią ekonomikos renginį, suburiantį garsius verslo ir politikos lyderius.

Pasaulio lietuvių ekonomikos forume dalyvauja daugiau kaip 100 mūsų šalies ir Izraelio verslo ir politikos atstovų, didžiausių Izraelio verslo kompanijų vadovai. Renginyje pristatoma ekonominė Lietuvos situacija, verslo aplinka, investavimo mūsų šalyje galimybės. Pirmą kartą Izraelio verslo sostinėje vykstančiame forume mūsų šalies mokslininkai, verslininkai ir politikos atstovai pristato inovatyvius elektroninės valdžios ir mobiliojo ryšio sprendimus, medicinos paslaugų turizmą, startuolius, mokslinių tyrimų atviros prieigos centrų galimybes.

„Visi kartu – verslo ir valdžios desantas Izraelyje padedame šios šalies verslininkams ir mokslininkams atrasti Lietuvą – modernių ir unikalių idėjų, galimybių ir sumanių žmonių šalį. Mūsų konkurencingumas nuolat didėja, o šalies ekonomika – viena sparčiausiai augančių visoje ES. Todėl nėra tinkamesnio laiko, nei dabar, pasinaudoti Lietuvos ir Izraelio santykių teikiamais pranašumais ir rasti unikalių būdų bendradarbiauti verslo, mokslo, švietimo, informacinių technologijų ir inovacijų srityse“, – sakė šalies vadovė.

Izraelis – valstybė, pirmaujanti pagal inovacijas ir aukštąsias technologijas, turinti puikiai išplėtotus mokslo ir verslo ryšius visame pasaulyje. Lietuvos ir Izraelio mokslininkai jau dabar kartu įgyvendina daugiau kaip 60 mokslinių tyrimų projektų, tačiau, Prezidentės teigimu, šis bendradarbiavimas galėtų būti dar intensyvesnis.

„Lietuva – viena labiausiai išsilavinusių valstybių ES, Izraelis –viena daugiausiai mokslui ir tyrimams lėšų skiriančių šalių pasaulyje, lyderė informacinių technologijų srityje. Todėl, panaudojus mūsų šalių stiprybes, kartu galime tapti išskirtine ir konkurencinga jėga visame regione“, – sakė Prezidentė.

Lietuva galėtų bendradarbiauti ir atsinaujinančių energetinių išteklių srityje. Pasak Prezidentės, esame pasaulyje pripažinti aukšto efektyvumo saulės modulių gamintojai ir eksportuotojai, o Izraelis siekia padidinti atsinaujinančių energetinių išteklių panaudojimą. Tai, šalies vadovės teigimu, yra dar viena daug neišnaudotų galimybių teikianti niša.

Šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva siekia ir toliau stiprinti ekonominius ryšius su pažangia ekonomika garsėjančiu Izraeliu. Ši šalis sulaukia dvigubai daugiau rizikos kapitalo investicijų nei Amerika ir pirmauja pasaulyje pagal startuolių skaičių – kasmet čia sukuriama daugiau kaip 1000 jaunų verslų. Pasak Prezidentės, erdvę bendradarbiauti atveria ir chemijos pramonė, biotechnologijų ir medicinos, žemės ūkio ir gyvybės mokslai.

Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas vyksta 7 kartą. Valstybės vadovės globojamas renginys, sutelkiantis garsiausius verslo, mokslo ir politikos lyderius, jau buvo organizuotas Čikagoje, Londone ir Vilniuje.

Oficialaus vizito Izraelyje metu Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat susitiks su didžiausių šios šalies verslo kompanijų vadovais.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė