Pradėti statyti nauji namai beglobiams gyvūnams (0)

„SOS gyvūnų“ vadovė | asmeninio archyvo nuotr.

„SOS gyvūnų“ vadovė | asmeninio archyvo nuotr.

Gyvūnų globos organizacija „SOS gyvūnai“, kaip ir kitos prieglaudos, kasdien sulaukia ne vieno skambučio dėl rastų, išmestų, atsisakomų naminių augintinių. Kad kuo daugiau ir kuo patogesnių priežiūrai vietų beglobiams galima būtų įrengti prieglaudos sklype Vilniuje, pradėtas ambicingas „SOS apartamentų“ projektas. Šiuo skambiu pavadinimu įvardytos naujos patalpos, kuriose galės gyventi apie 50 gyvūnų, daugiausia šunų. Šiuo metu vien pagrindinėje prieglaudoje nuolat glaudžiasi virš 100 gyvūnų.

„Kasdien matau ir džiaugiuosi, kad šių metų rudens pradžioje prasidėjusios „SOS apartamentų“, statybos jau įsibėgėjo. Paruoštas įvažiavimas, išlieti ir apšiltinti pamatai ir netrukus jau bus pradėtos mūryti pastato sienos. Visi šie darbai nebūtų įmanomi be žmonių ir įmonių pagalbos, nes organizacija „SOS gyvūnai“ negauna nei valstybės, nei Europos sąjungos paramos. Dauguma mūsų lėšų projektams – iš paskirtų 2 proc. nuo GPM“, – priminė prieglaudos vadovė Ilona Reklaitytė-Mezenceva. Pamažu daugėja tų, kuriems rūpi beglobių gyvūnų gerovė, ir naujos prieglaudos statybos sulaukia tiek pavienių žmonių aukų, tiek įmonių pagalbos.

Kol „SOS apartamentai“ bus pabaigti, laukia dar ilgas kelias. „SOS gyvūnų“ savanoriai aktyviai ieško paramos statybinėmis medžiagomis, stengiasi kuo plačiau visuomenėje paskleisti žinią apie prieglaudos statybas ir skatinti žmones prisidėti. Nes projektas didelis – vien pamatams, sienoms, stogui, voljerams įrengti reikia apie 50 000 eur. O pradėjus pastato vidaus apdailos darbus, apšiltinimą, šildymo sistemos įrengimą suma dar išaugs. Tačiau nežengdamas į priekį, nieko ir neturėsi, vėl teks atsakyti, kad nėra vietos senam, sergančiam, mamoms su jaunikliais, kuriems reikia atskiros patalpėlės, kad ir nedidelės…

Peržvelgus skaičius atrodo, kad tokie dideli projektai nevyriausybinėms organizacijoms sunkiai įgyvendinami, bet gera pradžia – jau pusė darbo. Šiuo metu „SOS apartamentams“ jau surinkta XXX Eur paramos. „SOS gyvūnai“ nuoširdžiai dėkoja žmonėms, kurie aukoja prieglaudos statyboms pervesdami pinigusį organizacijos sąskaitą ar tiesiog atnešdami juos į prieglaudą.

Labai didelį indėlį į „SOS apartamentų“ statybas įnešė ir socialiai atsakingos įmonės. Pamatai nebūtų išlieti be „Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamyklos nr. 3“ paaukoto cemento. Ši įmonė taip pat paaukojo ir betoninius blokelius sienoms. UAB „Imeta ir Ko“ paaukojo net 1000 m armatūros, UAB „Lemora“ – šiltinimo vatos už 100 eur. Finansinė įmonių parama taip pat labai džiugina. UAB „Intermaze“ statyboms skyrė net 5000 eur. O įmonė UAB „Optika ir technologija“ – baseinų centras nusprendė padengti vidaus darbų sąmatos dalį ir skyrė 2986,28 eur paramą.

Nuveikta jau tikrai daug, bet dar daugiau darbų laukia priekyje. Pabaigus mūryti sienas laukia stogo įrengimas, pastato apšiltinimas, grindų betonavimas, katilo, kamino ir šildymo sistemos įrengimas, vidaus apdailos, elektros instaliacijos ir daugybė kitų darbų. Todėl parama „SOS apartamentų“ projektui vis dar labai labai reikalinga. „SOS gyvūnai“ kviečia nelikti abejingais ir padėti pastatyti naują prieglaudą beglobiams.

Paramos būdai:

Finansinė parama. VšĮ „SOS gyvūnai“, įmonės kodas 301536872, bankas „Swedbank“ AB, sąskaitos nr. LT837300010106209100, SWIFT/BIC kodas: HABALT22

Parama medžiagomis. Reikalinga: mediena statybinėms konstrukcijoms, sienų ir stogo apšiltinimo medžiagos, stogo danga, gipsas, tinkavimo mišiniai, medžiagos kamino, grindinio šildymo sistemos įrengimui, katilas, vidaus apdailos medžiagos, klinkeris (ar kita išorės apdailos medžiaga), trinkelės, tvoros ir jų elementai ir t.t. Jei turite galimybę paremti medžiagomis, susisiekite su „SOS gyvūnais“ info@sos–gyvunai.lt, tel. +370 600 39525

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė