Kviečia kūnus ir sielas sušildysianti muzikos šventė „Baroko vakarai“ (0)

caligula14cvincent-jeannot1333104826

„Kaligula“ | rengėjų nuotr.

Lapkričio 26 – 29 dienomis  Vilniuje vyks baroko muzikos šventė „Baroko vakarai“. Prancūzų institutas Lietuvoje ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmai jau antrus metus iš eilės Lietuvos klausytojus ir muzikos mylėtojus kviečia į kūnus ir sielas sušildančią šventę „Baroko vakarai”. Šventės rengėjai šį kartą siulo trumpam nusikelti į baroko kultūros laikmetį, pajusti jos dvasią, išgirsti, prisiliesti, paskęsti autentika alsuojančioje muzikoje, kurią pristatys visame pasaulyje žinomas ansamblis „Poème Harmonique“.

Kiekvieną kartą iš naujo Vilniaus gatvėse pajusdama neblėstančią baroko dvasią, atsispindinčią tiek architektūroje, tiek mene ir suvokdama, kad Lietuva yra muzikos bei muzikantų šalis, pamaniau, jog bus natūralu lietuvių melomanams pristatytišiuos „Baroko vakarus“. Šių metų festivalyje siekta išlaikytidar glaudesnį ryšį tarp dviejų šalių – Prancūzijos ir Lietuvos, bei pasiūlyti programą, kurioje lietuvių atlikėjai bendradarbiautų su prancūzų muzikos žinovais“, – sako Luiziana Keron (Lysianne Caron), Prancūzų instituto Lietuvoje direktoriaus pavaduotoja ir Kultūros atašė.Verta atkreipti dėmesį į tai, kad 2014-ųjų metų šventė sulaukė itin didelės sėkmės, pritraukė lietuvių žiūrovus, žiniasklaidos atstovus ir, žinoma, profesionalus. Tad ta pačia dvasia yra kuriama ir šių metų šventė: prancūzų muzikantai atliks Europos kompozitorių kūrinius, atskleisiančius įmantriosios ir puošniosios epochos, kuomet mene neegzistavo jokios ribos, muzikos turtingumą ir autentiškumą. Ir visgi šiemetinė programa bus ambicingesnė, nei praeitais metais.

Le Poeme Harmonique7©Guy Vivien-sans nom-K100

Ansamblis „Poème Harmonique“ | rengėjų nuotr.

Klausytojams bus pasiūlyta apskritojo stalo diskusija apie senąją baroko muziką pasaulio ir Baltijos šalių kontekste, keturi koncertai Vilniuje ir penktasis Klaipėdoje. Jūros bangų skalaujamame mieste bus pristatytas daugiausia klausytojų dėmesio praeitais metais sulaukęs spektaklis „Lagamino vaikai“. Šiame pasirodyme muzika atkuria pasaulį, kuriame komikas, įkvėptas gėrybėmis, atrastomis lagamine, kuria autonomiškus paveikslus. Poetiškas, linksmas ir kartais melancholiškas aktorių pasirodymas pakerės visą šeimą, nuo 7 iki 77 metų amžiaus. Apskritojo stalo diskusijoje šventė bendram pokalbiui apie senosios muzikos padėtį ir išskirtinumą bei jai kylančius iššūkius pasaulyje ir Baltijos šalyse sukvies senosios baroko muzikos profesionalus ir mėgėjus. Diskusijoje dalyvaus Lietuvos, Estijos, Latvijos bei Prancūzijos muzikos profesionalai.

Enfants de la malle 3(c)Balthazar Auxietre

„Baroko vakarai“ | rengėjų nuotr.

Taip pat išgirsime senosios muzikos ansamblio bei klavesinistų atliekamus kūrinius. Iberietišką svajonę pristatys į XVII amžiaus miestų gatves, kaimų kiemus pakviesiantis ispaniško šokio ansamblis „Danza!“. Šventės viršūne bus opera „Kaligula“, Džiovanio Marijos Paljardi (Giovanni Maria Pagliardi) trijų veiksmų lėlių teatro spektaklis, sukurtas Venecijoje 1672 metais. Tai – vienintelė opera muzikos istorijoje, vaizduojanti Romos imperatoriaus Kaligulos gyvenimą, tiek amžininkų, tiek jo gyvenimo tyrinėtojų apibūdinamą kaip tarp pamišimo ir sveiko proto, tarp aistros ir galios, tarp savęs ir valstybės. Operoje susiduria Venecijos opera ir Sicilijos lėlės – du visiškai skirtingi pasauliai, kurie vienas kitą papildo nepaprastai subtiliai. Šis projektas įgyvendinamas ansamblio „Poème Harmonique“ muzikantams bendradarbiaujant su Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

rfphoto_jean_rondeau

„Baroko vakarai“ | rengėjų nuotr.

Entuziastingas projektas, kuris tęsiasi jau metus, tikrai pakerės lietuvių publiką taip, kaip pakerėjo jį kuriančius muzikus! Visai šiai, į neišblėstantį keturių dienų barokinės muzikos ritmą įtraukiančiai, programai švelniausius potėpius ir įdomiausius akcentus suteiks Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose tvyranti istorinė kultūros dvasia.

caligula15cvincent-jeannot1333104847

„Baroko vakarai“ | rengėjų nuotr.

Baroko muzikos šventės„Baroko vakarai“programa

Programa

2015 m. lapkričio 26 d. 19.00  val.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmai

ISPANŲ ŠOKIAI PRANCŪZIJOJE XVII AMŽIUJE

Ansamblis „Danza!“

Isabelle Druet (mecosopranas) rečitalis.

Poème Harmonique, meno vadovas Vincent Dumestre.

2015 m. lapkričio 27 d.

 „SENOJI MUZIKA EUROPOJE IR BALTIJOS ŠALYSE“

Tarptautinė mokslinė konferencija prancūzų, anglų ir lietuvių kalbomis.

2015 m. lapkričio 27 d., 19.00 val.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmai

KLAVESINISTO JEAN RONDEAU REČITALIS
Geriausio savo kartos klavesinisto rečitalis. Programoje Domenico Scarlatti sonatos.

2015 m. lapkričio 28 d. 11.00 val.

Klaipėdos koncertų salė

„LAGAMINO VAIKAI“

Muzikinis mimo spektaklis, pralinksminsiantis visą šeimą.

Stefano Amori : mimas

Marouan Mankar Bennis : klavesinas

2015 m. lapkričio 28 d. 19.00 val.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmai

„LAGAMINO VAIKAI“

Muzikinis mimo spektaklis, pralinksminsiantis visą šeimą.

Stefano Amori : mimas

Marouan Mankar Bennis : klavesinas

2015 m. lapkričio 29 d. 17.00 val.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmai

KALIGULA
Giovanni Maria Pagliardi trijų veiksmų lėlių teatro opera

Jan Van Elsacker Kaligula

Renata Dubinskaitė Cesonia

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė