Kultūros ministerija „Nešk savo šviesą ir tikėk“ įteikė muziejininkui O. Daugeliui (0)

Apdovanojamas Osvaldas Daugelis nuotr_lrkm.lrv.lt

Garbės ženklas įteikiamas Osvaldui Daugeliui | lrkm.lrv.lt nuotr.

Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk” spalio 19 dieną įteiktas Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktoriui Osvaldui Daugeliui. Aukščiausią Kultūros ministerijos apdovanojimą  „Žalgirio” arenos amfiteatre Kaune įteikė kultūros ministras Šarūnas Birutis.

O. Daugelis apdovanotas už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už kultūros paveldo saugojimą ir sklaidą, už iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Menotyrininkas, muziejininkas Osvaldas Daugelis, nuo 1992 m. vadovaudamas Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui, įgyvendina muziejaus infrastruktūros gerinimo projektus, yra parengęs daugybę publikacijų lietuvių ir užsienio kalbomis nacionaliniams ir tarptautiniams meno leidiniams, kuriomis pristatoma XIX – XX a. Lietuvos dailės kolekcijų istorija bei Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus rinkiniai, yra nuolatinis muziejaus organizuojamų parodų katalogų įžangų autorius.

Tarp žymiausių O. Daugelio inicijuotų ir surengtų M. K. Čiurlionio kūrinių parodų pastaraisiais metais Lietuvoje bei užsienyje yra ekspozicija „M. K. Čiurlionis ir amžininkai” Nacionaliniame Ukrainos dailės muziejuje, „Spalvų ir garsų dialogai. Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ir amžininkų kūryba” Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje, „M. K. Čiurlionis ir amžininkai” Estijos meno muziejuje, „M. K. Čiurlionis: un Viaggio Esoterico (1875-1911)” Milano karališkųjų rūmų „Palazzo Reale” muziejuje, „Dvasių Europa. Susižavėjimas okultizmu, 1750-1950″ Strasbūro modernaus ir šiuolaikinio meno muziejuje, „Dvasių Europa” Zentrum Paul Klee (Šveicarija), „Gamtos svajonės. Simbolizmas nuo Van Gogho iki Kandinskio” Van Gogo muziejuje ir Suomijos nacionalinėje galerijoje, „Nuo Van Gogo iki Kandinskio. Europos simbolistinis peizažas 1880-1910″ Škotijos nacionalinėje galerijoje, „M. K. Čiurlionis. Svajojant apie Lietuvą” Gento dailės muziejuje (Belgija), taip pat naujausia paroda „M. K. Čiurlionis. Lietuviška pasaka”, atidaryta Tarptautiniame kultūros centre Krokuvoje (Lenkija).

Osvaldas Daugelis aktyviai dalyvavo ir valstybinių, visuomeninių bei profesinių (taip pat ir tarptautinių) organizacijų veikloje: nuo 1990 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys, nuo 1995 m. – Lietuvos dailės istorikų draugijos narys, nuo 2003 m. – Tarptautinės olandų ir flamandų meno kuratorių tarybos narys.

Už nuopelnus kultūrai, jos išsaugojimui bei sklaidai, Osvaldas Daugelis yra apdovanotas Karališkojo Norvegijos nuopelnų riterio ordinu (1998 m.), LDK Gedimino ordino Riterio kryžiumi (2005 m.), Karališkojo Belgijos Leopoldo II ordinu (2006 m.), Lenkijos Respublikos Auksiniu Nuopelnų kryžiumi (2006 m.), Oraniečių – Nasau ordinu (2008 m.).

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė