Drugeliais primins hidraulinio ardymo technologijos daromą žalą (0)

vstt.lt nuotr.

vstt.lt nuotr.

Spalio 19 d. 12 val. prie Aplinkos ministerijos pastato (Jakšto g. 4. Vilnius) Pasaulinės veiksmo dienos prieš Hidraulinį uolienų ardymą proga Susivienijimas Žali.LT rengia aplinkosauginę „Drugelių akciją“. Jos metu vilniečiai ir miesto svečiai, neabejingi aplinkosaugai piliečiai, kviečiami atnešti prie Aplinkos ministerijos popierinius drugelius, kurie simbolizuoja mūsų planetos trapumą. Šia akcija norima atkreipti valdžios dėmesį į aplinkai ir žmogui žalingas skalūnų dujų technologijos naudojimo pasekmes.

„Norint išsaugoti tai, ką turime ateities kartoms – turime veikti labai atsakingai ir mąstyti ne tik apie galimą finansinę naudą, bet ir numatyti galimas neigiamas pasekmes. Ne viena Europos senbuvė yra nusprendusi neleisti savo teritorijoje naudoti šios technologijos, nes kyla grėsmė užteršti gruntinį vandenį ar sukelti nepageidaujamus socialines pasekmes“, – sako akcijos sumanytojas Martynas Norbutas.

Pasak Susivienijimo koordinatorės pavaduotojos Virginijos Vingrienės, akcija norima pakviesti ir Lietuvą eiti tuo pačiu keliu – teikiant pirmenybę aplinkos ir visuomenės sveikatos apsaugai.

„Akcijos dalyviai, susirinkę prie aplinkos ministerijos, žada padėti popierinius drugelius, papuoštus antiskalūniais šūkiais, taip pat įteikti Aplinkos ministrui raštą, primenantį apie visuomenės ir aplinkosaugininkų įžvelgiamas skalūnų dujų gavybos grėsmes“, – apie akciją pasakoja Virginija Vingrienė.

drug_final2

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė