Kaip kuriamos televizijos laidos? (video) (0)

TV laidu kurimas_mokslosriuba.lt nuotr

TV laidų kūrimas | mokslosriuba.lt nuotr.

Pasaulyje yra apie 15 tūkstančių skirtingų televizijos kanalų. Daug žmonių dirba tam, kad grįžę po darbo laimingi įsijungtume televizorių. Kaip kuriamos televizijos laidos? Kaip žinių vedėjai skaito laidų tekstus? Kaip veikia televizijos bokštai? Kokį poveikį mums daro televizija? Naują pažinimo sezoną pradedantys „Mokslo sriubos“ kūrėjai kviečia susipažinti su televizija iš kitos pusės.

„Iš pradžių labai jaudinausi, o paskui tu tarsi išmoksti, perlipi per save.“ – sako LRT televizijos žinių vedėja Ugnė Galadauskaitė.

„Jau kas iškrito, kas išėjo iš lūpų, to nesugrąžinsi. Tada belieka kažkaip save suimti į rankas, nusiraminti ir dirbti.“ – sako „Panoramos“ vedėjas Marijus Žiedas.

„Erdvės vaizdas skrieja per lęšius ir suformuoja sumažintą pasaulio vaizdą ant kameros jutiklio. Įsivaizduokime, filmuojame Mitų griovėjus. Jei vyručių ūgis yra apie 1,8 m., tai ant jutiklio jie bus apie 2 cm. aukščio. Ne didesni nei nykščio nagas. Maža to, jie bus aukštyn kojom.“ – sudomina „Mokslo sriubos“ virėjai.

TV laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva populiarinti mokslą visuomenėje. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kas antrą trečiadienį 22:00 val. per LRT Kultūros kanalą. „Mokslo sriuba“ kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. Patronažą šviesiai suteikia Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.

Kategorijos: Mokslas, Technika ir technologijos, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė