Vilniaus universitetas verslininkus kviečia tapti dėstytojais (0)

LVK prezidentas Valdas Sutkus ir VU rektorius Artūras Žukauskas

LVK prezidentas Valdas Sutkus ir VU rektorius Artūras Žukauskas | VU nuotr.

Verslas visada yra dinamiškesnis, o universitetai konservatoriškesni. Kaip suderinti šiuos prieštaravimus ir abiejų pusių interesus, sprendžiant IT specialistų trūkumo problemą, tarėsi Vilniaus universiteto (VU) ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovai.

„Lietuva sugeba paruošti aukštos kvalifikacijos IT specialistus. Jų paklausą didina ne tik sėkmingai dirbančios, pasaulyje konkurencingos šalies įmonės, bet ir ateinantys užsienio investuotojai. Šių specialistų trūksta ne kokybinių, o kiekybiniu požiūriu, todėl bendromis mokslo institucijų ir verslo pajėgomis reikia didinti studentų skaičių. Tai ne tik finansavimo klausimas. Yra daug gerų iniciatyvų kaip „E. mokslo vartai“, kurias reikia išnaudoti“, – teigė LVK prezidentas Valdas Sutkus.

Pasak VU rektoriaus Artūro Žukausko, IT specialistų trūksta, tačiau Lietuva nėra tokia turtinga, kad galėtų ruošti specialistus ne kokybiškai. „Mes nežinome, kokių specialistų reikės po dešimt ar keturiasdešimt metų, todėl universiteto misija yra ruošti galvojančius žmones, kurie galėtų greitai išmokti dirbti ir prisitaikyti prie kintančių technologijų. Negalime orientuotis vien tik į kiekybę ir rengti tokius specialistus, kurie galėtų dirbti tik konkrečioje įmonėje, konkretų darbą. Tokia yra modernių, pasaulyje pirmaujančių universitetų nuostata“, – teigė A. Žukauskas.

Anot rektoriaus, universitetui trūksta patalpų. Prie patalpų poreikio sprendimo galėtų prisidėti ir verslas – pasiūlyti projektų naujiems fakultetams steigti, kad tokių mokslo kompleksų kaip Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultetas Visorių informacinių technologojų parke atsirastų daugiau.

„Paklausiausios specialybės yra IT ir medicina, į kurias paraiškas teikia ne tik Lietuvos, bet ir tokių šalių kaip Vokietijos bei Izraelio studentai. Tačiau galime priimti tik nedaugelį, nes tiesiog neturime kur jų pasodinti“, – sakė A. Žukauskas.

Universitetui trūksta ir dėstytojų su praktinėmis verslo žiniomis, ypač IT srityje. Susitikime nutarta paskleisti šią žinią tarp verslo atstovų ir ieškoti profesionalų, kurie norėtų dėstyti universitete. Jiems būtų sudarytos patrauklios darbo sąlygos, suteikiamas partnerio profesoriaus arba partnerio docento vardas.

VU ir LVK ateityje vykdys pilotinius studentų praktikų ir savanorystės skatinimo projektus, kurie, tikimasi, padės jaunuoliams geriau pažinti darbo rinką, o verslui – augintis tokius specialistus, kokių reikia. Jeigu projektai pasiteisins, juos ketinama įgyvendinti didesniu mastu universitete.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė