Klaipėdos rajone griuvo bibliotekos sienos (0)

Klaipedos raj bibliotekos projektas_gargzdaivb.lt

Klaipėdos raj. J.Lankučio bibliotekos projektas | gargzdaivb.lt nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka kartu su partneriu, Klaipėdos rajono švietimo centru, inicijavo išskirtinį projektą „Biblioteka be sienų“. Šio projekto dėka, rajono gyventojai turės galimybę bibliotekos filialuose tiesiogiai stebėti rajono centre vyksiančius renginius. Taip bus sumažinta kaimiškose vietovėse gyvenančių žmonių socialinė atskirtis, taupomi gyventojų pinigai, reikalingi kelionei į rajono centrą. Bendras projekto biudžetas viršija 25 tūkst. eurų, už kuriuos buvo įsigyta kilnojamosios studijos įranga bei technika, reikalinga renginių transliavimui filialuose. Šią iniciatyvą finansuoja projektas „Bibliotekos pažangai 2“ ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Idėja palaiko Klaipėdos rajono savivaldybė ir vietos bendruomenė.

„Griūvančios sienos“ įsitraukti į veiklas pasiūlys tiek jaunimui, tiek senjorams. Iš mobilios studijos numatoma transliuoti mokomąsias pamokas jauniems žmonėms, kuriose dalyvaus kariškiai, sveikos gyvensenos, grožio ir net kulinarijos specialistai.

Kartą per mėnesį bus rodomi ir filmai – Lietuvos ir užsienio autorių darbai, dokumentika, pilnametražiai bei trumpametražiai. Senjorams paskaitas skaitys žinomi lektoriai, žurnalistai, psichologai. Jie galės pasisemti žinių apie dvasinį tobulėjimą, fizinio aktyvumo naudą, mokytis viešojo kalbėjimo meno bei dalyvauti diskusijose teisiniais klausimais.

Netolimoje ateityje neatmetama galimybė į rajono bibliotekas transliuoti ir Klaipėdos rajono savivaldybės vadovų metinės veiklos ataskaitų pristatymus, rajono seniūnų diskusijas bei kitus rajonui svarbius įvykius ar žinomų žmonių pasisakymus.

Projekto startas iš tiesų daug žadantis – juo domisi ne tik rajono gyventojai, kolegos iš kitų miestų bibliotekų, bet ir UBC Cultural Cities Commission (Baltijos jūros kūrybiškų miestų komisija).

Daugiau informacijos apie projektą, transliacijų datas bei laikus galite rasti bibliotekos svetainėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė