Erkės vis dar aktyvios (0)

Geltonoji erkė (Lorryia formosa) | wikipedia.org nuotr.

Geltonoji erkė (Lorryia formosa) | wikipedia.org nuotr.

Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad miškuose laukia ne tik grybai, bet ir vis dar alkanos erkės, todėl gamtos mylėtojai turi imtis priemonių, kurios padeda apsisaugoti nuo pavojingų erkių platinamų ligų.

Panevėžio visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad nuo erkių platinamų ligų gali apsaugoti tinkama apranga, tad ruošdamiesi į gamtą geriau rinktis šviesių spalvų drabužius, nes taip erkę bus lengviau pastebėti. Rinktis drabužius ilgomis rankovėmis, kelnių galus susikišti į kojines ar batus, nepamiršti ir galvos apdangalo. Svarbu vengti pamiškių ir aukštos žolės bei naudoti erkes atbaidančias priemones.

Grįžus iš poilsio gamtoje, vilkėtus drabužius pakabinti negyvenamoje patalpoje. Taip pat svarbu kruopščiai apžiūrėti visą kūną, ypač paausius, pakinklius, kirkšnis, pažastis, sprandą, kadangi į šias vietas erkės įsisiurbia dažniausiai. Gerai išsišukuoti plaukus, nusiprausti po dušu.

Pastebėję įsikibusią erkę – kuo greičiau ją ištraukti, o įsisiurbimo vietą nuplauti vandeniu su muilu ir dezinfekuoti. Aplink žaizdą atsiradus išplitusiam paraudimui ar kitiems požymiams (sąnarių, raumenų ir galvos skausmas, silpnumas, pakilusi temperatūra) po erkės įkandimo, nedelsti ir kreiptis į gydytoją. Primename, kad vienintelė ir efektyviausia apsisaugojimo nuo erkinio encefalito priemonė yra skiepai. Nuo Laimo ligos skiepų nėra, tadėl svarbu imtis minėtų profilaktikos priemonių.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė