Vilniuje susiburs Lietuvos ir pasaulio mados kūrėjai (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Spalio 15–17 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ trims dienoms taps mados ir dizaino meka. Čia jau dvidešimt ketvirtą kartą šurmuliuos tarptautinė paroda „Baltic Fashion & Textile Vilnius“. Kasmet kelis šimtus mados kūrėjų, dizainerių ir menininkų sutraukiantys renginiai šiemet turėtų pasižymėti rekordiniu dalyvių skaičiumi: mados prekinių ženklų naujienas ir aprangos bei tekstilės sektoriaus technologijas pristatys net 400 dalyvių iš 22 pasaulio šalių.

Rengėjaii žada, kad veiklos ir įspūdžių netrūks nei mados profesionalams, nei naujausių tendencijų ar stilingų aksesuarų pamatyti užsukusiems lankytojams.

Konferencijose ir seminaruose mados specialistai kalbės apie socialinio tvarumo kryptis, novatoriškus pardavimų skatinimo kanalus ir sprendimus mados sektoriuje. Tarp svečių – pasaulyje garsių mados krypčių politikos formuotojai iš Prancūzijos mados instituto, Londono mados koledžo atstovai.

Tradiciškai parodoje ypatingą dėmesį planuojama skirti jaunimui. Spalio 15–16 d. jam organizuojamas renginys „Vilnius Fashion & Textile Avenue“, kurio metu aprangos ir tekstilės sektoriaus profesijas pristatys Lietuvos aukštosios ir profesinės technikos mokyklos, ruošiančios darbininkiškas profesijas ir specialistus aprangos ir tekstilės pramonei. Renginyje lankytojai bus kviečiami iš daugiau nei 100 piešinių, kuriuos Lietuvos bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo įstaigų moksleiviai pateikė konkursui „Aprenk savo klasę“, išrinkti geriausią. Organizatoriai – LATIA ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras konkursui tema „Mes aktyvūs!“ iš viso gavo per 800 piešinių iš visų Lietuvos mokyklų.

Su įdarbinimo Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonėse galimybėmis ir sąlygomis lankytojus supažindins Lietuvos darbo biržos projektas „Darbo mugė“.

Nuo penktadienio iki šeštadienio vyks didžiausia mados ir išskirtinio stiliaus kūrinių mugė Lietuvoje „Fashion Bazzar“.

Parodos metu taip pat vyks Lietuvos, Latvijos ir Estijos aukštųjų ir profesinių mokyklų jaunųjų dizainerių konkursas „Turkish Airlines Young Designers Competition“, kur ant podiumo bus pristatyta 15-ka naujausių kolekcijų, Lietuvos daugiavaikių šeimų asociacijos MES akcija „Būk matomas“ ir apie 20-ties įmonių parodą „Sauga ir uniformos“, skirta pristatyti inovatyvią Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonę ir naujausias technologijas gaminant avalynę bei aprangą, skirtą krašto apsaugai, jėgos struktūroms ir profesinei veiklai.

Visas tris dienas lankytojai bus kviečiami išrinkti jiems labiausiai patinkantį lietuvišką mados ir tekstilės prekinį ženklą konkurse „Vartotojų simpatijos“ ir laimėti vertingų prizų.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė