Tyrimas: kas antra jauna šeima gyvena kartu su tėvais (0)

Šeima | efoto.lt nuotr.

Šeima | efoto.lt nuotr.

Taupymas pirmajam būstui, mažesnės išlaidos maistui ir komunaliniams mokesčiams ar negalėjimas įsigyti nuosavo būsto – tai priežastys, jaunas šeimas paskatinančios šeimyninį gyvenimą pradėti tėvų namuose. O tokių šeimų Lietuvoje – kas antra.

DNB banko tyrimas parodė, kad 46 proc. šeimų yra gyvenusios ar šiuo metu gyvena kartu su tėvais.

Penktadalis apklaustųjų (22 proc.) teigia, kad jų šeimai teko gyventi su tėvais, nes negalėjo įsigyti savo būsto. Kiek mažiau apklaustųjų (13 proc.) šeimyninį gyvenimą pradėjo tėvų namuose, nes tuo metu taupė pinigus savo pirmajam būstui.

Sprendimą įsikurti kartu su tėvais lemia ir tokios priežastys kaip būtinybė padėti tėvams buityje (7 proc.), galimybė pasidalinti išlaidas komunaliniams mokesčiams ir maistui (3 proc.), kitos (1 proc.).

Tyrimas atskleidė, kad šeimos gyvenimui tėvų namuose įtakos neturi nei vidutinės šeimos nariui tenkančios pajamos, nei vietovė, kurioje šeima gyvena.
Ne kiekviena jauna šeima bendrą gyvenimą nori pradėti tėvų namuose, todėl, negalėdamos įsigyti nuosavo būsto, renkasi būsto nuomą. Šeimos bankininkų vertinimu, būsto nuoma gali būti tinkama alternatyva šeimoms, kurios dar nėra apsisprendusios, kuriame mieste ar miesto dalyje įsikurti. Tokiai šeimai pirkti savo būstą gali būti net finansiškai nenaudinga.

Visgi šeimos bankininkai šeimoms, apsisprendusioms įsigyti savo būstą ir taupančioms jam, gyvenimą kartu su tėvais siūlo kaip finansiškai efektyvesnį sprendimą nei būsto nuomą. Galimybė kartu su tėvais pasidalinti būsto išlaikymo ir kitas išlaidas, leidžia šeimai didesnę dalį pajamų atidėti taupymui.

Šalies gyventojų apklausą „Spinter tyrimai” atliko šių metų balandžio mėnesį. Apklausti 1007 gyventojai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė