Kaip paruošti automobilį šaltajam laikotarpiui? (0)

legacy.pitchengine.com nuotr.

legacy.pitchengine.com nuotr.

Smarkiai paspaudė šaltukas ir neužsikūrė automobilis? Užšalo durelės? Nusėdo akumuliatorius? Vadinasi, neparuošėte automobilio šaltajam sezonui. Vienos ir Lietuvos draudimo bendrovės žinovai pataria, į ką reikia atkreipti dėmesį, jei žiemą norite važinėti be didelio vargo.

„Temperatūrai nukritus žemiau nulio, žiemai nepasiruošusiems vairuotojams gali tekti susidurti su daugeliu problemų. Dėl slidžių ir nenuvalytų kelių nuolat įvyksta avarijos, ankstyva sutema ir apledėję langai trukdo gerai matyti kelią. Nemažai eismo įvykių nutinka ir dėl laiku nepakeistų vasarinių padangų. Iškritus pirmajam sniegui su tokiomis padangomis važinėti pavojinga. Slidžia danga riedančio automobilio stabdymo kelias pailgėja, tad nespėjus laiku sustoti gali įvykti nelaimė. Prieš pirmąjį šaltuką vairuotojams derėtų pasirūpinti esama automobilio būkle bei vidiniais mechanizmais ir tik įsitikinus, kad automobilis geros ir saugios būklės, išriedėti į kelią“, – komentuoja draudimo bendrovės Žalų reguliavimo departamento direktoriaus pavaduotojas Ernest Marek Goliančik.

Automobilio patikra

Pasak specialisto, šaltuoju periodu eismo įvykių skaičius išauga. Vairuotojams būtų saugiau riedėti gatvėmis, jei atliktų kelis paprastus veiksmus. Pirmasis – automobilio techninė patikra. Jei pastebėjote, kad automobilis prastai užsiveda, nevertėtų atidėlioti remonto darbų iki pirmojo sniego ir automobilį į servisą nuvežti jau dabar. Žiemą anksčiau temsta, tad būtina patikrinti, ar veikia visi automobilio žibintai bei ar jie teisingai sureguliuoti. Svarbu patikrinti, kada buvo keisti tepalai, mat, žiemą dėl žemos temperatūros jie tampa klampesni, ir dėl to automobilis gali sunkiau užsivesti. Reikia atkreipti dėmesį, kada buvo keisti oro filtrai, dyzelino degalų uždegimo žvakės. Tokiais degalais varomam automobiliui rekomenduojama pakeisti ir degalų filtrą.

Būtina investuoti į geras padangas

Artėjant šaltajam sezonui neužtenka vasarinių padangų pakeisti į žiemines. Būtina patikrinti pakeistų padangų būklę, nes nusidėvėjusios žieminės padangos nepadės išvengti avarijos. Tuomet remonto darbai kainuos brangiau, nei naujas pirkinys. Vairuotojai dažnai įvertina tik padangų protektoriaus būklę, tačiau neatsižvelgia į padangų naudojimo laiką. E. M. Goliančik vairuotojams rekomenduoja padangas keisti bent kas penkerius metus, net jei protektoriaus gylis pakankamas.  Laikui bėgant, padangos guma kietėja, dėl to ji lėčiau dėvisi, tačiau taip pat mažėja jos sukibimas su keliu. Dėl šios priežasties automobilis prasčiau valdomas, ilgėja stabdymo kelias.

Automobilio bagažinėje – ryškiaspalvė liemenė

Kadangi šaltuoju sezonu vairavimo sąlygos ne itin palankios, būtina pasiruošti ekstremalioms situacijoms. Atsitikus nelaimei, vairuotojui teks išlipti iš automobilio, tad šis privalo pasirūpinti, kad būtų matomas kitų eismo dalyvių. Šiam atvejui jis privalo automobilyje turėti ryškiaspalvę šviesą atspindinčią liemenę.

Svarbu pasirūpinti langais

Žiemą svarbu pasirūpinti geru matomumu. Smarkiai nukritus temperatūrai gali apledėti mašinos langai ar užšalti durelės. Būtina valyti ir nusausinti durų sandarinimo gumas, nes nukritus temperatūrai jos gali užšalti. Vairuotojams derėtų pasirūpinti skysčiu, padedančiu atrakinti užšalusias spyneles bei pasitikrinti, kaip veikia automobilio atrakinimo pultelio baterijos. Langams valyti vairuotojai turėtų įsigyti sniego šluotelę, ledo gremžtuką bei pakeisti nusidėvėjusius priekinių stiklų valytuvus. Vairuotojams taip pat rekomenduojama esamą langų plovimo skystį pakeisti į žieminį. Šį veiksmą derėtų atlikti iki pirmųjų šalnų. Taip pat vertėtų nepamiršti patikrinti, kaip veikia langų šildymo sistema.

Naudinga įsidėmėti, kad įjungtas langų ir salono šildymas – papildoma apkrova automobilio elektros įrangai. Šiltuoju sezonu nenaudojant šios įrangos automobilis gali veikti puikiai, tačiau žiemą  įjungus elektros prietaisus gali  atsirasti įvairūs gedimai. Vertėtų patikrinti ir akumuliatorių.

Automobilio vairuotojams reikėtų patikrinti aušinimo skysčio lygį. Jeigu jo nepakanka – automobilio salonas prasčiau šyla. Jeigu trūkumas labai didelis – galimi ir variklio gedimai.

Svarbu sumažinti greitį ir stebėti kelią

Pasak E. M. Goliančik, vairuotojai privalo patys saugotis kelyje ir įvertinti esamas sąlygas. Atsižvelgus į kelio būklę verta pasirinkti tinkamą greitį ir įdėmiai stebėti aplinką. Vykstant slidžia danga reikia sumažinti greitį ir automobilį stabdyti iš lėto.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė