Išrinkti nauji vadovai Nacionaliniam dramos ir Vilniaus Mažajam teatrams (0)

D.Baltusyte_lrkm.lt

Daiva Baltūsytė-Len | lrkm.lt nuotr.

Spalio 13 d. Kultūros ministerijoje vykusiuose Nacionalinio dramos teatro ir Vilniaus Mažojo teatrų vadovų pareigoms užimti konkursuose daugiausiai komisijos balų sulaukė Martynas Budraitis ir Daiva Baltūsytė-Len. Dalyvavusieji konkurse pristatė teatrų penkerių metų veiklos planus ir akcentavo profesionalaus teatro modernumą, sklaidą regionuose, edukacines programas ir naują požiūrį į teatro veiklą.

Komisijos sprendimu, jie teatrų vadovų pareigas eis penkerius metus.

Pasak, M. Budraičio, 2016-2020 m., nacionalinio teatro idėja XXI amžiuje daugelyje Europos šalių išgyvena atsinaujinimą. Iš uždarų aukštojo meno „bastionų“ nacionaliniai teatrai tampa visuomenei atvirais moderniais kultūros centrais, derinančiais meninės kūrybos, jos sklaidos ir visuomenės edukacijos funkcijas.

„Ateinančių penkerių metų metų teatro veikla buvo plėtojama vadovaujantis šūkiu „Atviras teatras“, siekiant įtraukti jau susiformavusią teatro publiką į naujus teatro procesus, sykiu ugdyti mąslų žiūrovą, esmingai sudominti teatru iki tol jame nesilankiusias visuomenės grupes.  LNDT infrastruktūros modernizavimas sudarys galimybes kurti teatro meną, pasitelkiant XXI amžiaus technologijas ir inovatyvias kūrybines strategijas“, – teigia M.Budraitis.

M_Budraitis_lrkm.lt

Martynas Budraitis | lrkm.lt nuotr.

Pasak naujai kadencijai išrinktų teatrų vadovų, teatruose bus teikiamos papildomos kūrybinės edukacijos programų paslaugos, bus sudarytos galimybės teatre lankytis judėjimo, klausos, regos negalią turintiems asmenims.  Čia savo vietą ras ir Lietuvoje reziduojantys užsienio kūrėjai, bus bendradarbiaujama su aukštosiomis meno mokyklomis ir bus sudarytos sąlygos kurti spektaklius ir juo rodyti jauniesiems kultūros profesionalams.

Vilniaus Mažasis teatras daug dėmesio skirs užsienio ir lietuvių klasikai bei šiuolaikinėms pjesėms, įvairaus žanro spektakliams, kurie būtų skirti įvairaus amžiaus žiūrovui.

D. Baltūsytė-Len teigė, kad nustebins teatro žiūrovus naujais veikalais ir pratęs aktualią Lietuvos istorinių asmenybių temą. Taip pat teatras aktyviai dirbs su gastrolėmis ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis, teatrų vadovams linki sėkmės ir dėkoja už išskirtinį dėmesį edukacijai ir galimybę jauniems talentas kurti ir  pasirodyti profesionalus teatro scenose.

„Profesionalaus teatro dėka, apie jį bus pradėta plačiau kalbėti ikimokyklinio ugdymo įstaigose, mokyklose, neformalaus ugdymo įstaigose visoje Lietuvoje. Teatrai su dideliu džiaugsmu ir dideliu darbu prisidės prie to, kad teatro vardas skambėtų tiek žiniasklaidoje, tiek visuomenės lūpose. Visi suvokiame, kad nuo vadovo, ypač tokio, kuris rūpinasi, kad augtų kartos, suvokiančios meno ir kultūros vertę, priklausys kiek visuomenė ateityje domėsis teatru ir jame dalyvaus.  Taigi ateitį kuria žmonės, tad aš labai tikiu, kad abiejų teatrų laukia darbingi metai, kurių rezultatai džiugins ne tik žiūrovus, bet ir pačius teatro žmones“, – sako Šarūnas Birutis.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė