13-ąją „Scanoramą“ atidarys norvegų komedija apie miesto žmogų gamtoje (video) (0)

Sustabdyta filmo akimirka

Sustabdyta filmo akimirka

Iki svarbiausio rudens kino įvykio – 13-ojo Europos šalių kino forumo „Scanorama“ likus mažiau nei mėnesiui, festivalis pristato filmą, lapkričio 5-ąją iškilmingai paskelbsiantį „Scanoramos“ pradžią – šiemet Europos šalių kino forumą atidarys filosofiška komedija iš Norvegijos „Prieš gamtą“ (Mot naturen).

Toronto kino festivalyje pristatyto ir Norvegijos nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Amanda“ bei Berlyno kino festivalyje įvertinto filmo autorius – norvegų režisieriaus Ole Gieveras, „Scanoramos“ žiūrovams jau pažįstamas iš 2011 metais festivalyje rodyto debiutinio režisieriaus filmo „Kalnas“ (The Mountain, 2011).

„Naujausias O. Gievero darbas pasakoja apie žmogų, kuris iš pirmo žvilgsnio gyvenime turi viską, tačiau jam kažko dar trūksta, o ko – nežino ir pats. Šios vyro abejonės pažįstamos daugeliui šiuolaikinių žmonių, todėl save šiame filme ras ne vienas „Scanoramos“ žiūrovas – nuolat ieškantis ir turintis daug klausimų. Ole Gieveras, kuriam šiemet atvykti į „Scanoramą“ sutrukdė šiuo metu kuriamas naujas filmas, yra vienas tų kino kūrėjų, kurių filmografiją nuolat sekame ir niekada nenusiviliame“, – apie atidarymo filmą pasakoja festivalio meno vadovė Gražina Arlickiatė.

Režisierius O. Gieveris neslepia, jog rašydamas filmų scenarijus pagrindinio personažo vaidmenyje pirmiausia regi save, todėl jo filmuose daug asmeninės patirties. Taip buvo ir kuriant filmą „Prieš gamtą“ – Gieveris pats įkūnija pagrindinį personažą, vaidmenis filme gavo ir jo žmona bei sūnus, tačiau, pasak režisieriaus, ši istorija vis tik ne biografinė, o išgalvota. Filme itin daug dėmesio skiriama žmogaus ryšiui su gamta.

„Įkvėpimo šiam filmui toli neieškojau. Šiuo metu gyvenu 15 minučių atstumu iki didžiulio miško Oslo pakraštyje. Tai leido man pajusti, jog tik gamtoje gali likti vienas su savo mintimis. Mieste viskas kitaip – net vienam važiuojant automobilyje rasti laiko sau labai sunku – mintis vis nutraukia miesto garsai ir raudoni šviesoforų signalai“, – teigia O. Gieveris.

Pagrindinis filmo personažas, 30-metis Martinas, turi sėkmingą karjerą ir gražią šeimą, tačiau laimingas nesijaučia, todėl savaitgalį nusprendžia praleisti kalnuose. Išsiruošęs į atšiauriu grožiu kerinčią Norvegijos gamtą, Martinas pagaliau lieka vienui vienas su savo mintimis. O šios – labai atviros, nuoširdžios, ironiškos ir kartais kvailos. Visai tokios pačios, kokios kartais aplanko daugelį.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ šiemet vyks lapkričio 5–22 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė