Varšuvos kino renginyje pristatomi du lietuviški filmai (2)

Filmo „Sangailė“ plakatas

Filmo „Sangailė“ plakatas

Spalio 9–18 dienomis vykstančiame Varšuvos kino festivalyje šiemet Lietuvai atstovauja režisierės Alantės Kavaitės drama „Sangailės vasara“ ir trumpametražis animacinis režisieriaus Igno Meilūno filmas „Miškas“.

Viename svarbiausių kino festivalių Europoje konkursinėje programoje yra pristatomas filmas „Sangailės vasara“ rodomas pradedančių režisierių kategorijoje, kurioje varžosi šešiolika filmų iš viso pasaulio. Režisierė A. Kavaitė už šį filmą apdovanota JAV Sandanso kino festivalyje, juosta buvo palankiai įvertinta daugelyje kitų kino festivalių, o šį mėnesį surengta Azijos premjera Pietų Korėjoje. Filme pasakojama apie jauną merginą, kurios aistrą akrobatiniams lėktuvams temdo aukščio baimė, tačiau suartėjus su nauja drauge , ji sugeba įveikti savo baimę ir įgyvendina svajonę.

Igno Meilūno filmas „Miškas“ konkuruoja su daugiau nei dvidešimt trumpametražių filmų. Tai debiutinis animacinis režisieriaus filmas, įvertintas „Sidabrinės gervės“ statulėle. Filme pasakojama apie seną atsiskyrėlį gamtininką, kuris bando sugauti mitinį naktį šviečiantį miško gyventoją ir taip užpildyti savo ekskliuzyvinę kolekciją. Gamtininkas sukonstruoja spąstus, tačiau netrukus pats atsiduria keblioje situacijoje.

Tai yra pirmas kartas, kai šiame festivalyje Lietuvai atstovauja du kino darbai. Paskutinį kartą Lietuvos vardas buvo minimas 2013 metais, programoje dalyvaujant I. Jonyno filmui „Lošėjas“. Filmas buvo apdovanotas specialiuoju žiuri prizu.

Varšuvos kino festivalis užbaigs ir šiemet vykusio Lietuvos kino pristatymo Lenkijoje programą. Penkis mėnesius trukęs projektas apėmė svarbiausius kino industrijos renginius Krokuvoje, Vroclave ir Gdynėje, kur tarptautinei publikai pristatyti Lietuvos kino pasiekimai, naujausi filmai, kino kūrėjai turėjo galimybę susitikti su žiūrovais, įgyvendinta tarptautinė prodiuserių ekspedicija, jaunieji kūrėjai deleguoti į tarptautines mokymų programas.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė