Didelius medienos kiekius pardavusiems gyventojams VMI siunčia klausimynus (0)

Iškirsti medžiai brazilgeo.com nuotr.Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad įgyvendinant projektą „Mediena“ apie 1000 gyventojų, pastaraisiais metais turėję leidimus kirsti didelius medienos kiekius, spalio mėnesį sulauks VMI klausimynų arba kvietimų atvykti pokalbiui. VMI siekia išsiaiškinti, ar asmenys deklaravo visas medienos pardavimo pajamas, ar įregistravo veiklą. Gyventojams, peržiūrėjusiems duomenis dėl medienos panaudojimo ir norintiems juos patikslinti, mokesčių administratorius suteiks visapusišką pagalbą.

„Projekto metu VMI atliko analizę ir atranką gyventojų, kurie 2010–2014 m. turėjo leidimus iškirsti daugiau kaip 100 m³ medienos bei galimai nedeklaravo medienos pardavimo pajamų. Pirmame etape užpildyti klausimynus apie vykdytus kirtimus bei medienos panaudojimą VMI kvies per 600 miško valdytojų. Dar apie 300 gyventojų, pagal leidimus galėjusių iškirsti ir realizuoti virš 500 m³ medienos, tačiau deklaravusių ženkliai mažesnes pajamas nei galėjo gauti, Mokesčių inspekcija kvies pokalbiui“, – sako projekto „Mediena“ darbo grupės vadovė, Kauno AVMI Kontrolės departamento direktorė Ligita Brazlauskienė, atkreipdama dėmesį, kad, pvz., naujausiais duomenimis vidutinė apvaliosios medienos kaina yra 40 eurų už 1 m³ be PVM. Vadinasi, kiekvienas gyventojas, pardavęs daugiau kaip 500 m³ medienos, galėtų gauti apie 20 tūkst. eurų.

Projekto vadovė pažymi, kad VMI specialistai geranoriškai suteiks konsultacijas norintiems patikslinti duomenis ir sumokėti mokesčius. Tačiau, nepateikusius argumentuotų paaiškinimų dėl duomenų teisingumo, mokesčių administratorius kontroliuos griežčiau.

Projekto „Mediena“ metu VMI kontroliuoja neskaidriai mediena prekiaujančius gyventojus ir įmones bei rizikingus miškotvarkos projektų rengėjus. Didžiausias dėmesys skiriamas tiems mokesčių mokėtojams, kurie deklaruoja prastus veiklos rezultatus, tačiau parduoda didelius medienos kiekius.

VMI primena, kad nuo 2015 m. visi miško valdytojai, tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, turi mokėti privalomuosius 5 proc. atskaitymus į valstybės biudžetą iš pajamų, gautų už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jų valdomuose miškuose, taip pat už parduotą jų valdomą nenukirstą mišką. Gyventojai nuo š. m. pirmame pusmetyje gautų pajamų už parduotą medieną ir/ar nenukirstą mišką privalėjo apskaičiuoti ir sumokėti 5 proc. privalomuosius atskaitymus iki liepos 15 d., bendrovės – kas mėnesį iki kito mėnesio 15 d.

Privalomųjų atskaitymų iš pajamų, gautų už parduotą žaliavinę medieną, mokėti nereikia, jeigu pajamos gaunamos pardavus gaminius iš žaliavinės medienos (medžių stiebų): skaldytas malkas, lentas, skiedras biokurui ir kt. Miško valdytojo pajamos, gautos už parduotą žemės sklypą, kuriame yra miškas, taip pat nėra privalomųjų atskaitymų objektas.

VMI primena, kad visi mokesčių mokėtojai apie nelegalios veiklos atvejus, neapskaitytas pajamas ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą internetinėje svetainėje arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima  paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė