Gudijos prezidento rinkimus vėl laimėjo A. Lukašenka (video) (0)

Aleksandras Lukašenka | president.gov.by nuotr.

Aleksandras Lukašenka | president.gov.by nuotr.

Spalio 11 d. Gudijoje pasibaigė prezidento rinkimai. Pranešama, kad pagal rinkėjų apklausas galima spręsti, kad rinkimus penktą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka. Tad savo 21-erių  metų valdymą diktatorius galės pratęsti dar penkeriems metams. Dėl nuolatinio A. Lukašenkos perrinkimo prezidentu Gudijos žmonės prezidento rinkimus jau ėmė vadinti ne rinkimais o „perrinkimais“…

Sociologijos instituto duomenimis A. Lukašenka užsitikrino beveik 83 nuoišimčių rinkėjų paramą. Baltarusijos liberalų demokratų partijos pirmininkas Sergejus Gaidukevičius gavo 4,8 nuošimčių balsų, pilietinės kampanijos „Sakyk tiesą!“atstovė Tatjana Korotkevič – 4,3 nuošimčių, o Baltarusijos kazokų vyriausiasis atamanas Nikolajus Ulachovičius tik 2,1 nuošimtį.

Spalio 10 d. Minsko Jakubo Kolaso aikštėje prieš rinkimus opozicija surengė nesankcionuotą mitingą. Jame opozicijos lyderis Vladimiras Nekliajevas ragino Europos Sąjungą (ES) tvirtai stoti prieš Aleksandrą Lukašenką ir pasmerkė siūlymus apdovanoti jį už gerą elgesį.

ES vadovai yra pareiškę apie galimybę keturiems mėnesiams atšaukti sankcijas Baltarusijai bei A. Lukašenkai, jeigu spalio 11 d. rinkimuose valdžia nesiims jokių represinių priemonių.

Nesankcionuotame mitinge dalyvavęs prieš šešias savaites iš kalėjimo paleistas opozicijos lyderis Nikolajus Statkevičius taip pat ragino ES stoti prieš A. Lukašenką. Mitingo dalyviai ragino valdžią pakeisti įstatymus varžančius valios pareiškimo laisvę. Po to susiėmę už rankų jie išklausė „maldą už Baltarusiją“.

Skelbiama, kad mitinge ir prieš tai vykusiose eitynėse centriniu Minsko prospektu dalyvavo iki pusantro tūkstančio žmonių, o milicininkai nieko nesulaikė.

A. Lukašenka rinkimų apylinkėje atsako į žurnalistų klausimus 2015-10-11:

Po rinkimų įvyko dar vienas nesankcionuotas mitingas

Spalio 11 d. vakare Minsko centre esančioje Spalio aikštėje vėl rinkosi nesankcionuotas opozicijos mitingas. Agentūros „Interfax“ duomenimis jame susirinko apie šimtas opozicijos aktyvistų, raginančių boikotuoti rinkimus. FAN naujienų agentūros duomenimis mitinge dalyvavo iki 200 dalyvių. Demonstarntai laikė Europos Sąjungos (ES) ir baltai raudonai baltas nepriklausomos Gudijos vėliavas. Buvo skanduojama „Tegyvuoja Baltarusija!“ ir giedamas Gudijos himnas „Galingasai Dieve“. Demonstrantų eisena iš Spalio aikštės nužygiavo iki Vyriausybės rūmų kuriuose yraįsikūrusi ir Vyriausiosioji rinkimų komisija.

Mitingą stebintys teisėsaugos pareigūnai jokių veiksmų nesiėmė, tačiau kai kuriems aktyvistams surašė administracinių pažeidimų protokolus dėl nesankcionuoto mitingo surengimo.

2010 metų gruodžio 19 d. kai po A.Lukašenkos išrinkimo Gudijos prezidentu opozicijos protesto akcija Minske baigėsi susirėmimais su teisėsaugos pareigūnas. Tuomet buvo sulaikyta virš 600 demonstrantų, protestavusių prieš A. Lukašenkos pergalę.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė