Lietuvos liaudies buities muziejuje vyko XVIII etnokultūrinė viktorina (nuotraukos) (0)

Lietuvos liaudies buities muziejuje vyko XVIII Etnokultūrinė viktorina | LLBM nuotr.

Lietuvos liaudies buities muziejuje vyko XVIII Etnokultūrinė viktorina | LLBM nuotr.

Spalio 8 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje vyko XVIII Etnokultūrinę viktoriną, kurios šių metų tema buvo „Vienas vardas – Lietuva“. Šioje viktorinoje dalyvavo septynios moksleivių komandos iš Kaišiadorių rajono mokyklų: Kruonio gimnazijos Kalvių skyriaus mokyklos, Antakalnio ir  Pravieniškių S. Tijūnaičio pagrindinių mokyklų, Rumšiškių A. Baranausko gimnazijos, Palomenės pagrindinės mokyklos bei A. Brazausko ir Kruonio gimnazijų.

Visos komandos pristatė savo paruoštus namų darbus. Mokiniai buvo kūrybingi – dainavo, deklamavo eilėračius, tarmiškai pasakojo anekdotus. Po prisistatymų, mokyklų atstovai stropiai atsakinėjo į klausimus, turėjo atpažinti senovinius daiktus, tokius kaip: skilandžių džiovyklę, indą blynų tešlai maišyti ar pintinę riešutams laikyti. Komandoms teko atpažinti penkių etnografinių regionų moteriškus tautinius rūbus, kuriais apsirengusios buvo viktorinos rengėjos bei komisijos narės. Kol komandų sirgaliai bėgo į Žemaitijos ir Sūduvos regionus surašyti regionų skirtumus ir papildomai uždirbti taškų, septynios komandos atliko kitą užduotį – kūrė odes etnografiniams regionams, kuriose turėjo paminėti viktorinos rengėjų duotus tarmiškus žodžius.

Užduotis vertino patyrę komisijos nariai: Dr. Eligijus Juvencijus Morkūnas, muziejaus direktoriaus pavaduotojas informacijai ir muziejininkystei, Janina Samulionytė, buities, verslų ir amatų skyriaus vedėja, Jovita Skardžiūtė, kultūrinės veiklos vadybininkė viešiesiems ryšiams ir Kristina Dzeventlauskienė, Kaišiadorių kultūros ir švietimo paslaugų direktorė.

Mokiniams bei mokytojoms už gerą pasirodymą buvo įteikti apdovanojimai bei knygos. Apdovanojimais pasirūpino Kaišiadorių rajono švietimo ir kultūros paslaugų centras.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė