Lietuvoje baigėsi JAV ir Europos transatlantinio bendradarbiavimo konferencija (0)

JAV ir Europos transatlantinio bendradarbiavimo konferencija_G.Maksimovic,K.Dijoko nuotr

JAV ir Europos transatlantinio bendradarbiavimo konferencija | G.Maksimovič ir K.Dijoko nuotr.

Spalio 8-9 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko Jungtinių Amerikos valstijų analitinio centro „The Potomac Foundation“ inicijuota konferencija „Naujos kartos Rusijos karyba: pasekmės Baltijos valstybėms ir Lenkijai“.

Renginyje dalyvavo daugiau nei pusšimtis karybos ekspertų, akademinio pasaulio, NATO, Ukrainos bei Lietuvos atstovų. Pranešimus skaitė Lietuvos Respublikos Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas prof. Benediktas Juodka, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento direktorius pulkininkas Saulius Guzevičius, NATO štabo atstovas Diego Ruiz-Palmer ir kiti.

Pranešimai ir diskusijos koncentravosi ties Rusijos keliama karine grėsme Vidurio ir Rytų Europos regionui. Svarstyta, kaip įveikti iššūkius patiriant kuo mažesnius nuostolius. „Potomac“ fondo atstovai pateikė nuoseklią ir išsamią dabartinės situacijos Ukrainoje karinę ir politinę apžvalgą, kartu pateikdami išvadą, jog būtinas svaresnis JAV vaidmuo konflikto sprendimui.

Specialistai kalbėdami apie nekinetines grėsmes akcentavo visuomeninę švietimo, moralinių vertybių ugdymo svarbą siekiant turėti stiprią pasipriešinimo dvasią. Dėmesio sulaukė ir Rusijos propagandos mąstai bei jos tikslinės grupės Baltijos šalyse. Siūlyta skirti tinkamą dėmesį tautinėms mažumoms.

Taktinio lygmes karybos specialistai kalbėjo apie asimetrinio karo iššūkius, elektroninės kovos ypatybes ir branduolinio ginklo panaudojimo scenarijus. Visam NATO blokui siūloma sutelkti dėmesį ir ne tiek reaguoti į Rusijos metamus iššūkius, kiek nuosekliai kurti ir įgyvendinti atgrasymo priemones.

Atstovai iš NATO akcentavo būtinybę išlikti vieningiems ir solidariems, kartu tobulinti sprendimų priėmimo mechanizmą ir vykdyti įsipareigojimą gynybai skirti 2 proc. nuo bendro vidaus produkto.

JAV ir Europos transatlantinio bendradarbiavimo konferencija_G.Maksimovic.K.Dijoko nuotr1

JAV ir Europos transatlantinio bendradarbiavimo konferencija | G.Maksimovič ir K.Dijoko nuotr.

Lietuvos krašto apsaugos viceministras Marijus Velička baigiamojoje kalboje akcentavo adekvataus požiūrio į Rusijos vykdomą politiką ugdymo svarbą ir linkėjo nepasiklysti klaidingos informacijos lauke. Taip pat išreiškė viltį, kad tokio formato renginys galėtų tapti tradiciniu, kasmet suburiančiu įvairių sričių specialistus ir profesionalus.

Konferenciją fondas organizavo kartu su Krašto apsaugos ministerija.

„The Potomac foundation“ – tai nepriklausoma, nepelno siekianti organizacija, 1988 m. įsikūrusi JAV, siekianti įnešti mokslinių ir racionalių argumentų į viešąją diskusiją bei prisidėti prie saugumo politikos krypčių formavimo. Šis analitinis centras yra užsitarnavęs palankų politikų ir kariškių vertinimą, kartu glaudžiai bendradarbiauja su JAV Kongresu. Fondas aktyviai komentuoja tarptautinės žiniasklaidos aktualijas, pristato atliktus analitinius tyrimus, skelbia mokslines publikacijas.

Per 25 veiklos metus fondas surengė daugiau nei tūkstantį įvairių susitikimų ir mokymų sesijų su įvairių sričių Vidurio ir Rytų Europos specialistais, taip pat nuolatos organizuoja konferencijas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė