D. Kepenis: Sveikos gyvensenos mokosi vis daugiau žmonių (0)

Dainius Kepenis veda Sveikatos mokyklą Norvegijos lietuviams

Dainius Kepenis veda Sveikatos mokyklą Norvegijos lietuviams | asmeninė nuotr.

Paskutiniais metais vėl pastebimas vis didesnis domėjimasis sveika gyvensena, žmonės tampa sąmoningesni, ieško informacijos, mokosi, šviečiasi, imasi sveikatingumo praktikų. Galima sakyti, sveika gyvensena dalyje visuomenės tampa gera mada. Nevyriausybinių organizacijų iniciatyva Seimas 2013-uosius metus buvo paskelbęs Sveikatingumo metais.Nevyriausybiniame sektoriuje kilusi nauja sveikatingumo banga galiausiai turėtų būti įgyvendinama ir politinių partijų, valdžios lygmeniu. Tačiau kol kas tai labiau entuziastų darbas. Tikriausiai mažai kas abejos, kad daugiausia entuziazmo ir veiklos šioje srityje parodė Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas ir Palangos sveikatos mokyklos direktorius Dainius Kepenis. Mokykla švenčia gražias sukaktis, o svarbiausia įgauna vis naujas formas Lietuvoje ir už jos ribų.

– Spalio 1 d. Palangos sveikatos mokyklai sukako gražus 25 metų jubiliejus. Ar buvo verta tiek metų tam skirti?

– Mano darbo stažas – 43 metai ir iš jų visose šešiose darbovietėse tarnavau vaikų ir suaugusių sveikatos labui. Ypač didelį pasitenkinimą jaučiu 26-tus metus dirbdamas sveikatos mokytoju Palangos sveikatos mokykloje. Į darbą einu lyg į šventę, o namo grįžtu kaip į laimės ir užuovėjos salelę. Tie metai – mano didžiausias turtas, nuostabi, prasminga ir viliuosi kitiems naudinga patirtis. Nežinau laimingesnio už save. Tarp kitko, spalio 12 d. išleisiu 499-ją grupę, o  gruodžio pradžioje sulauksiu jau 500-tojo naujųjų sveikuolių kurso.

– Palangos sveikatos mokyklos pavyzdžiu Lietuvos sveikuolių sąjunga rengia sveikatos mokyklas įvairiose Lietuvos vietovėse. Kas jose labiausiai lankosi, kokie rezultatai?

– Jau per 60 įvairių mokymo projektų surengėme vos ne kiekviename Lietuvos mieste ar miestelyje. Tose mokyklėlėse po savaitę mokėsi dirbantieji ir moksleiviai. Rezultatai pranoko lūkesčius. Tai ne tik lieknėjimo ar grūdinimosi ir sveiko maisto kursai, tai –  meno gražiai ir darniai gyventi be ligų akademija. Apie tai kalba šimtai puikių dalyvių atsiliepimų. Iki metų pabaigos tokios mokyklos vyks Ignalinoje, Anykščiuose, Zarasuose, Radviliškyje, Telšiuose, Biržuose. O dar kiek susitikimų pavadintų „Ruošk roges vasara“. Esu pastoviai kelyje pas Lietuvos žmones į įvairius gražius šalies kampelius.

– Rugsėjo pabaigoje vedėte sveikatos mokyklą Norvegijos lietuviams. Galite pasidalyti plačiau šia nauja patirtimi. Gal ir kitose šalyse tokios sveikatos mokyklos bus rengiamos?

– Osle lankiausi antrą kartą. Kai pernai pirmą kartą susitikome, buvau pakviestas surengti sveikatos mokymo kursą. Tada pažadėjau.  Po metų savo pažadą įvykdžiau – visą savaitgalį būrį tautiečių vedžiau per sveikatos ABC brūzgynus. Išbandėme sparčiuoju būdu visą „Sanktijos“ programą, kurią vykdome Palangos sveikatos mokykloje. Susitikimai vyko „Lietuvių namuose“. Man išvykus bičiuliai Norvegijoje tęsia sveikatos kelionę, dalyvavo net blaivybės ir sveikatingumo solidarumo bėgime „Už blaivią ir sveiką Lietuvą“. Panašių kvietimų turiu ir iš Airijos, Anglijos, Vokietijos, tad, manau, tikrai sveikatingumo mokyklos plėsis ir kitose šalyse.

– Šiais technologijų laikais Lietuvos sveikuolių sąjungą žengė dar vieną žingsnį – pradėjo rengti nuotolines sveikatos mokyklas. Koks jos pobūdis?

– Neseniai Palangoje buvo susirinkęs Sveikuolių sąjungos savanorių būrys, su kuriuo pradėjome naują projektą – nuotolinį mokymą, kurio tikslas padėti jauniems, užimtiems žmonėms savarankiškai įsisavinti sveikatos mokymo programą ir įgyti žinių bei įgūdžių perdavimo praktikos. Tris dienas padirbėjome Palangoje ir savaitę tęsiame per „Skypą“. Dalyviai atsiskaito, ką nuveikę savarankiškai, dalijasi patirtimi, gauna atsakymus į rūpimus klausimus ir „namų darbus“ kitai dienai. Taip kasdien darbuojamės, o vakarais kalbamės, aptariame rezultatus, atsiskaitome. Manau, kad ši patirtis labai pravers ateityje, nes visus aplankyti, nors ir daug keliauju, nėra paprasta, o technologijos leidžia palaikyti tolimą ryšį, perteikti užduotis ir stebėti permainas, taisyti klaidas.

Ačiū už atsakymus.

Sveikatos mokyklos Lietuvoje | asmeninio archyvo nuotr.

Sveikatos mokyklos Lietuvoje | asmeninio archyvo nuotr.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė