Miuziklas „Rent“ ateina į Lietuvą! (0)

Miuziklas „Rent“

Miuziklas „Rent“

Daug prestižinių apdovanojimų pelnęs brodvėjinis miuziklas „Rent“ ateina ir į Lietuvą ir kviečia atlikėjus!

Miuziklas – kas tai? Ryškios šviesos, spalvų margumynas, viliojantys šokio judesiai, skambūs balsai ir plazdantys kostiumai. Galbūt dar ką nors pamiršome, piešdami neretai galvoje besiformuojantį vaizdinį, išgirdus žodį „miuziklas“? Dažnas šį žanrą sieja su brodvėjine kultūra, todėl supranta kaip paviršutinišką, „amerikietišką“ (suprask, visiškai nesavą), tačiau miuziklas savyje talpina kur kas daugiau. Miuziklas, tai ne tik spalvingas pasirodymas. Tai šokio, muzikos ir aktorystės menų sintezė, aukščiausio lygio balso ir kūno kaip instrumentų valdymo meistrystė, maksimali vaizdo, garso ir įspūdžio koncentracija scenoje. Visa tai pademonstruos darbais, o ne žodžiais, Jaunimo miuziklo teatras, sparčiai besiveržiantis į Lietuvos scenas. Teatras ruošiasi pristatyti dar vieną savo darbą – patyrusią tarptautinę komandą į Lietuvą sukviesiantį miuziklą „Rent“. Į miuziklo atranką kviečiami talentingiausieji dainuojantys bei šokantys aktoriai,  žinantys, su kuo valgoma scenos duona.

„Nuoma“ (angl. „Rent“) – roko miuziklas, kuriam muziką ir libretą sukūrė Johnatan Larson, remdamasis Giacomo Pucini opera „La boheme“. Pirmą kartą Niujorko žiūrovams pristatytas 1994m., 1996 m. jis buvo perkeltas į Brodvėjaus teatrą ir tais pačiais metais laimėjo beveik visus prestižinius apdovanojimus, įskaitant ir „Tony“ apdovanojimą už geriausią miuziklą.

„Rent“ – iškalbingas, kelių bei klystkelių nebijantis miuziklas. Jis pasakoja istoriją apie grupę jaunų menininkų, bandančių išgyventi didmiestyje. Išties, miuziklo aplinką ir bohemiškus personažus su jų unikaliomis istorijomis galima atpažinti ir šiandienos daugiakultūriame, įvairialypiame ir meniškame Vilniuje. Skurdą, visuomenės atstūmimą, kūrybines kančias, pagundas ir priklausomybes „Rent‘o“ personažams padeda nugalėti aistra gyvenimui, meilė menui, gebėjimas džiaugtis kūryba ir atrasti tikrąją, net jei ir uždraustąją meilę. Balansuodami ant mirties slenksčio, jie bando gyventi taip, lyg kiekviena diena būtų paskutinė, nesigailėti dėl praeities klaidų ir džiaugtis šia akimirka.

Miuziklas nagrinėja visada aktualias jauno žmogaus dilemas – asmeninės laisvės ir atsakomybės, maišto ir pritapimo visuomenėje, iškelia opius tolerancijos, žmogaus teisių klausimus ir kviečia rasti į juos autentiškus atsakymus be stereotipų ir nuostatų. Šiuolaikinę visuomenę dirginančios socialinės problemos, aktualios aktyviam piliečiui, šiame kūrinyje dera kartu su kiekvieno veikėjo asmenine drama.

„Rent“ Lietuvoje sujungs talentingų Lietuvos atlikėjų gebėjimus su tarptautinį pripažinimą pelniusių profesionalų įdirbiu. Miuziklo režisierius Georg Malvius – muzikos meno profesorius, 60-ies pjesių, 70-ies miuziklų bei 20-ies operų režisierius. Balsus lavins ir muzikantus kuruos vokalo „dievas“ – pedagogas, kompozitorius ir muzikos prodiuseris Derek Barnes, o semtis šokio meno subtilybių padės Baleto akademijos Stokholme dėstytoja, didelę miuziklų pastatymo patirtį turinti Adriene Abjorn. Scenos apipavidalinimu bei kostiumais rūpinsis scenografė ir kostiumų dizainerė Elen Cairns, savo rankomis papuošusi daugybės šalių scenas ir atlikėjus. Garso dizaineris – Andreas Lonkuist, šviesų dailininkas – Pale Palme. Miuziklo pastatymą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Pastatyminė grupė net su didžiausia patirtimi ir geriausiomis idėjomis be atlikėjų yra niekas.

Miuziklui kaip žmogui oro reikia talentingų, charizmatiškų bei drąsių artistų. Todėl kviečiami atlikėjai dalyvauti miuziklo „Rent“ atrankoje, kuri vyks Vilniuje gruodžio 4–6 dienomis.

Daugiau informacijos tinklalapyje.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė