Karmazinų pilkapyne vyks A. Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ muzikinė – mitologinė drama „Dūšelės“ (0)

Skyles koncertas KarmazinuoseSpalio mėn. 10 d., 18.30 val. Neries regioniniame parke, Karmazinų pilkapyne (Dūkštos, Vilniaus raj.) vyks naujos Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ muzikinės – mitologinės dramos „Dūšelės“ premjera. Įėjimas į renginio teritoriją su Saugomos teritorijos lankytojo bilietu, kainuojančiu 1€.

Rytų Lietuvos pilkapynai – tai senosios baltų genčių laidojimo vietos, kuriose mūsų protėviai buvo laidojami IV – XII a. Šis kultūrinis palikimas, nors esantis visai šalia kelių, miestų ir miestelių, visuomenei dar yra mažai žinomas. Neries regioninio parko direkcija šį šeštadienį, spalio 10 d. 18.30 val., kviečia į Karmazinų pilkapyne vyksiantį renginį „2RATU: DŪŠELĖS“.

Vyks naujos Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ muzikinės – mitologinės dramos „Dūšelės“ premjera. Kaip teigia grupės „Skylė” vedlys ir kūrinio autorius Rokas Radzevičius, tai – „menamo siužeto jungiamas mistiškas kūrinys apie pomirtinę sielų kelionę tarp šiapus ir anapus”.

„Dūšelių” programa, sukurta remiantis senoviniais lietuviškais apeiginiais mirusiojo palydėjimo tekstais, pasakų įvaizdžiais ir mitologija. Programa viešai nuskambės pirmą kartą. Į šiuolaikinį muzikos ir poezijos rūbą įvilktas pasakojimas perteikiamas  Brolio, mirusio nuo gyvatės įkandimo, į anapusinį pasaulį gelbėti iškeliavusios Sesers bei kelionėje sutiktų Dūšelių lūpomis.

Renginio vakarą atgims ir ugnies, šviesos motyvas, itin reikšmingas baltų genčių laidojimo tradicijoje.

20 val. Karmazinų pilkapyną nušvies 35 objektų šviesos instaliacija „Gyvata“, sukurta šviesos menininko Lino Kutavičiaus. „Beveik kilometrą besitęsianti instaliacija alegoriškai kalbės apie Neries upės ir Rytų Lietuvos pilkapynų sąsają. Prasidėjusi nuo pilkapyno vartų ir pasibaigusi Neries upės tėkmėje, „Gyvata“ jaukiai nušvies vietovę – tikina renginio organizatoriai .“

Instaliacija „Gyvata“ dalyvius atves į specifinę šešėlių ir upės šniokštimo suformuotą erdvę. Joje aktorius ir skaitovas Petras Venslovas skaitys rinktines Justino Marcinkevičiaus (1930-2011) eiles. Mistiška poetinė kelionė į mirties ir gyvenimo sankirtą padės pajusti šios vietos ypatingumą bei vers permąstyti asmens, tautos ir kultūros tęstinumą.

„Šiuo renginiu norime ne tik pakviesti visuomenę aplankyti senąsias laidojimo vietas, bet ir susipažinti su Rytų Lietuvos pilkapių kultūra. Ne tik fiziškai aplankyti tas vietas, kur daugiau nei prieš tūkstantį metų buvo palaidoti mūsų protėviai, bet ir susipažinti su to meto laidojimo papročiais. Ir, žinoma, pajusti ypatingą tos vietos dvasią” – kviečia organizatoriai.

Daugiau info rasite čia.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Mes baltai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė