Vilniaus knygų mugėje neatrasti veikėjai ieškos savo autorių (0)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Knygų skaitytojų, leidėjų bei autorių bendruomenei laukiant rudens pradžioje įvyksiančių Frankfurto knygų mugės ir 2015 metų Nobelio literatūros premijos laureato vardo paskelbimo, Vilniaus knygų mugės organizatoriai skelbia 2016 metų temą – „Personažas ieško autoriaus“.

„Kaip personažai daro įtaką mums, ar mes į juos lygiuojamės, ar mokomės iš jų pasiekimų ir klaidų?“ – šių atsakymų, mugės organizacinio komiteto nario, poeto, vertėjo Mariaus Buroko nuomone, galėsime ieškoti Vilniaus knygų mugėje. Anot jo, ten kasmet susitinka visi ir viskas – ir Personažai, ir Skaitytojai, ir Rašytojai.

Mugės rengėjai teigia, kad tokios temos iškėlimas leis lankytojams pažvelgti į tai, kokie veikėjai lietuvių skaitytojui yra mieliausi, patraukliausi, o kokių nemėgstame labiausiai, taip pat – kokių personažų lietuvių literatūroje apstu, o kokių – galbūt trūksta.

2016 metų Vilniaus knygų mugėje bus visiems visko: ir naujovių, ir tradicijų. Išlaikydama senąsias tradicijas – kūrybinę studiją vaikams, diskusijų klubą, susitikimus su mėgstamais ir naujais autoriais – mugė augs ir didės. Viena iš pagrindinių mugės naujovių – atnaujinta ir išgražėjusi Vaikų literatūros salė, specialiai sukurta mažiausiems skaitytojams bei šeimoms. Čia planuojama ne tik įkurdinti kūrybinę studiją „Tu gali sukurti knygą“, naujausias knygas vaikams pristatančias leidyklas, bet ir didesnę, erdvesnę Vaikų sceną, kurioje vyks spektakliai, koncertai, susitikimai su vaikų rašytojais bei jų sukurtais veikėjais

Mažieji knygynai bei skaitytų, senesnių knygų prekeiviai įsikurs naujose Bukinistų pasažo erdvėse, o Muzikos salė, pasak antrus metus šį projektą inicijuojančios ir rengiančios asociacijos AGATA atstovų, kitąmet bus dar gyvybingesnė, žadanti dar daugiau įdomių susitikimų su šalies atlikėjais, kompozitoriais, muzikos leidėjais, taip pat ir koncertų, naujausių albumų pristatymų, ilgųjų muzikos vakarų.

Vilniaus knygų mugė vyks 2016 m. vasario 25–28 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Mugėje vėl ketina dalyvauti per 300 leidyklų, knygų prekybininkų iš Lietuvos ir užsienio šalių, joje bus surengta apie 400 įvairių renginių, knygų pristatymų, susitikimų su autoriais, diskusijų, kino peržiūrų, spektaklių ir koncertų.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė