Siūlo griežtinti atsakomybę už netinkamą alyvų atliekų tvarkymą (0)

alyvu atliekos_vrd.am.lt nuotr

vrd.am.lt nuotr.

Aplinkos ministerija parengė Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektą, kuriuo siūloma griežtinti atsakomybę bei nustatyti sankcijas ne tik juridiniams, bet ir fiziniams asmenims už netinkamą alyvos atliekų tvarkymą.

„Nepaisydami to, kad alyvų atliekos priskiriamos pavojingoms, žmonės neretai jas degina buitiniuose įrenginiuose arba perduoda tvarkyti nesidomėdami, ar tokią veiklą tvarkytojai vykdo teisėtai. Siekiame numatyti atsakomybę už tai ir žmones atpratinti nuo pavojingos jiems patiems, jų turtui ir aplinką teršiančios veiklos. Alyvų atliekos gali būti deginamos tik atliekų deginimo įrenginiuose“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Šiuo projektu siekiama nustatyti sankcijas fiziniams asmenims, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims už alyvos atliekų deginimą nesilaikant Atliekų deginimo aplinkosauginių reikalavimų. Už tai piliečiams grėstų baudos nuo 120 iki 200 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – baudos nuo 550 iki 1 200 eurų. 

Įstatymo projektu taip pat siūloma nustatyti administracinę atsakomybę už alyvos atliekų atlygintiną ar neatlygintiną perleidimą neturintiems teisės tvarkyti alyvos atliekų asmenims. Atsižvelgiant į tai, jog minėtą aplinkai žalingą veiklą gali vykdyti ne tik juridiniai asmenys, siūloma numatyti atsakomybę ir fiziniams asmenims. Už tai piliečiams grėstų įspėjimas arba 50–120 eurų bauda, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 550–1 500 eurų bauda.

Priėmus įstatymo projektą bus užtikrintas atsakomybės taikymo mechanizmas visų asmenų atžvilgiu.

Su projektu galima susipažinti ir pastabas bei pasiūlymus pateikti Seimo teisės aktų projektų sistemoje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė