Į misiją Afganistane išlydėta keturioliktoji Lietuvos karių pamaina (0)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Spalio 7 d. Logistikos valdyboje vyko keturioliktojo Nacionalinės paramos elemento karių (NPE-14) išlydėtuvių į NATO tarptautinę misiją Afganistane ceremonija. „Mažėjant Lietuvos karių kontingentui Afganistane mažėja ir nacionalinės paramos misiją atliekančių karių skaičius. Pirmą kartą elementas sudarytas tik iš dviejų karių, tačiau tai nereiškia, kad sumažėja atsakomybė ar atliekamų užduočių reikšmė mūsų šaliai“, ­– renginio metu sakė Logistikos valdybos Štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Valdas Dambrauskas.

Lietuvos kariuomenės Nacionalinis paramos elementas Afganistane – tai nedidelė Lietuvos karių grupė, atliekanti gyvybiškai svarbų darbą misijos rajone. Jų užduotis yra teikti logistinę paramą Afganistane tarnaujantiems Lietuvos kariams. Spalio pabaigoje į misiją išvykstantis keturioliktas karių vienetas suformuotas Logistikos valdybos karių pagrindu. NPE-14 vadovauti paskirtas majoras Saulius Gurauskas.

Nacionalinės paramos elementas Lietuvos kariuomenėje buvo įsteigtas 2009 m., siekiant užtikrinti efektyvesnį Lietuvos karinių vienetų, tarnaujančių tarptautinėse operacijose, logistinį aprūpinimą ir šio aprūpinimo kontrolę.

Per 11 metų trukusią Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. santr. ISAF) misiją Lietuvos kariuomenės logistikos specialistai kartu su sąjungininkais įrodė, kad NATO vykdomos kolektyvinės logistikos operacijos yra svarbus sėkmingos misijos veiksnys.

Nuo šių metų pradžios NATO Afganistane pradėjo naują misiją „Tvirta parama“ (angl. Resolute Support Mission, RSM), kurios pagrindinis tikslas – mokyti, patarti ir remti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, ministerijas ir kitas valdžios institucijas.

Šiuo metu tarptautinėse operacijose dalyvauja apie 50 Lietuvos karių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė