Lukiškių aikšėje – žodžio laisvei skirta skulptūra (2)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Vietoje buvusio Lenino – žodžio laisvei skirta skulptūra. Tokia skulptūra antradienio rytą iškilo simbolinėje sostinės vietoje, Lukiškių aikštėje, priešais buvusius KGB rūmus. „Nepatogus kinas” taip atkreipia dėmesį į vis dar egzistuojančią cenzūrą ir žodžio laisvės ribojimą Lietuvoje ir pasaulyje bei pristato artėjančio festivalio programą.

„Nepatogus kinas“ visada buvo renginys, kuris ne tik rodo aktualią dokumentiką apie žmogaus teises. Tikime, kad kinas gali daugiau. Ne tik kelti svarbius klausimus, bet ir burti žmones bendram tikslui, tapti impulsu svarbioms permainoms visuomenėje. To sieksime ir šiais metais. Todėl neatsitiktinai devintajam festivaliui pasirinkome šūkį – „ne tik filmai“, – sako Gediminas Andriukaitis, festivalio direktorius.

Apdovanojimas žmogaus teisių aktyvistams

Festivalis šiemet apdovanos ne tik kino kūrėjus, bet ir žmogaus teisių aktyvistus už žodžio ir saviraiškos laisvės stiprinimą Lietuvoje. „Norime atkreipti visuomenės dėmesį į tuos žmones ir iniciatyvas, kurie šiais metais visuomenę darė brandesnę, stipresnę ir atviresnę, kurie piliečius mokė pakantumo, tolerancijos ir demokratijos pamokų“, – teigia G. Andriukaitis.

Balsuoti už žmogaus teisių aktyvistą ar iniciatyvą galės kiekvienas festivalio žiūrovas oficialioje festivalio bendruomenės svetainėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė