Lietuva dalyvaus NATO kontržvalgybos centro veikloje (0)

NATO_nato. act. int nuotrauka

nato. act. int nuotr.

Lietuva dalyvaus naujai steigiamo NATO kontržvalgybos kompetencijų centro (angl. NATO Counter Intelligence Centre of Excellence) veikloje. Lenkijos mieste Krokuvoje veiksiančiame centre tarnaus ir Lietuvos karininkas.

NATO kontržvalgybos kompetencijų centro, kurio vadovaujančios šalys yra  Lenkija ir Slovakija, steigimo susitarimo memorandumą rugsėjo 29 d. Norfolke (Jungtinės Amerikos Valstijos) kartu su kitų centro veiklą remiančių šalių atstovais pasirašė ir Lietuvos atstovas – Nacionalinis sąveikos atstovas transformacijai NATO vyriausiojoje sąjungininkų pajėgų vadavietėje transformacijai Norfolke pulkininkas Romualdas Petkevičius.

Kitos šalys, kurios dalyvaus šio centro veikloje, yra Čekija, Italija, Kroatija, Rumunija, Slovėnija, Vengrija ir Vokietija.

Tai bus jau 24 NATO kompetencijų centras, iš jų 21 jau akredituotas. Tarp akredituotų centrų yra ir Vilniuje veikiantis NATO energetinio saugumo kompetencijų centras.

Kaip pagrindinis NATO karinės ekspertizės karinės kontržvalgybos klausimais, naujasis NATO kompetencijų centras sieks didinti ir plėsti Aljanso ir jo narių šalių NATO kontžvalgybos pajėgumus ir tobulinti sąveiką. Centras veiks kaip NATO adaptacijos ir operacijų katalizatorius, rengs ir įgyvendins naujas veiklos gaires, koncepcijas, strategijas ir doktrinas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė