Graikijoje pabėgėlių Lietuvai kol kas nerado (5)

Migrantai perpildytame laive | youtube.com sustapdyta akimirka

Migrantai perpildytame laive | youtube.com sustapdyta akimirka

Vidaus reikalų viceministro Elvino Jankevičiaus vadovaujama tarpžinybinė delegaciją spalio 5 dieną išvyko į Graikiją, kur susitiks su vietos pareigūnais, atsakingais už prieglobsčio prašytojų atrankos ir perkėlimo į Lietuvą procedūras.

„Dar yra labai daug neatsakytų klausimų. Graikai nelabai pasiruošę perkėlimui, kadangi ne visos stovyklos dar veikia – tos stovyklos, kurios yra kontinente ir į kurias turėtų ateiti žmonės iš salų. Stovyklose, kaip aš mačiau, nėra Sirijos, nėra Irako ir Eritrėjos piliečių, o pagal tarybos sprendimą, Lietuva įsipareigojo padėti būtent šių šalių piliečiams.

Kaip teigia vietos pareigūnai, jie atvažiuoja su pasais, gauna dokumentą iš policijos ir toliau važiuoja į kontinentą, Graikijoje neužsibūna, keliauja į turtingesnes valstybes“, – teigia vidaus reikalų viceministras E. Jankevičius.

Trečiadienį delegacijos nariai taip pat lankysis Graikijai priklausančioje Lesbo saloje, kur yra įkurtos pabėgėlių stovyklos. Čia su atsakingais pareigūnais bus kalbamasi apie praktinius prieglobsčio prašytojų atrankos niuansus.

Planuojama, kad atlikus šiuos bei kitus parengiamuosius darbus pats prieglobsčio prašytojų atrankos bei perkėlimo į Lietuvą procesas galėtų prasidėtų jau lapkričio mėnesį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė