Seime lankysis Švedijos karališkoji pora Karlas Gustavas XVI ir Silvija (1)

????????????????????

Švedijos karališkoji pora Karlas Gustavas XVI ir Silvija | penki.lt nuotr.

Spalio 7–8 dienomis oficialaus vizito Seime lankysis Švedijos Karalius Karlas Gustavas XVI ir Karalienė Silvija.

Spalio 7 d., trečiadienį, 15.35 val. Švedijos karališkoji pora susitiks su Seimo Pirmininke Loreta Graužiniene ir Seimo valdybos nariais (Seimo Pirmininko kabinetas).

16 val. Švedijos Karalius Karlas Gustavas XVI ir Karalienė Silvija kartu su Seimo Pirmininke apžiūrės Sausio 13-osios memorialą.

Spalio 8 d., ketvirtadienį, 10 val. Švedijos Karalienė tars sveikinimo žodį Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Švedijos Karalystės ambasados Lietuvoje ir Švedijos instituto organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje „Vaikų ir jaunimo skaitymas kaip iššūkis XXI amžiuje: bibliotekos socialiniams pokyčiams 2015“ (Konferencijų salė, Seimo III r.).

Po konferencijos Karalienė bus supažindinta su Seimo III rūmų galerijoje eksponuojamomis parodomis „Kur auga vaikai“ (Švedijos institutas) ir „Populiariausios švedų autorių knygos vaikams“ (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka).

10.40 val. Karalienė Silvija dalyvaus parlamentinės grupės „Parlamentarai prieš prekybą žmonėmis“ pirmininkės dr. Giedrės Purvaneckienės organizuojamoje apskritojo stalo diskusijoje „Vieningi kovoje prieš prekybą žmonėmis“ (Konstitucijos salė, Seimo I r.).

Švedijos karališkosios poros oficialaus vizito Lietuvoje programoje taip pat numatyti susitikimai su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite, Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi. Karalius Karlas Gustavas XVI ir Karalienė Silvija Antakalnio kapinėse pagerbs žuvusius už Lietuvos Laisvę ir Nepriklausomybę, apsilankys Nacionaliniame atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centre, Saulėtekio slėnio technologijų ir inovacijų centre, „NordBalt“ srovės keitiklių stotyje Klaipėdos r. Taip pat Karalienė Silvija susitiks su Vilniaus universiteto Skandinavistikos studijų centro ir Švedijos kultūros centro Klaipėdoje studentais ir dėstytojais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė