Ryšiai su Šveicarija stiprina Lietuvos konkurencingumą (0)

Prezidente Sveicarijoje_lrp.lt

Prezidentė Šveicarijoje | lrp.lt nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su oficialiu vizitu lankosi Šveicarijoje. Susitikime su Šveicarijos Prezidente Simoneta Somaruga daug dėmesio skirta Europos ir nacionalinio saugumo klausimams, pabėgėlių krizei bei Lietuvos ir Šveicarijos mokslo ir verslo bendradarbiavimui.

„Šveicarija pagal konkurencingumo indeksą – pirma pasaulyje, Lietuva šiemet pakilo į 36 vietą. Šveicariškas pažiūris į verslo, mokslo ir gyvenimo kokybę pamažu prigyja ir Lietuvoje. Tvirtą pamatą turintis Lietuvos ir Šveicarijos mokslininkų, medikų ir verslininkų bendradarbiavimas padeda kurti konkurencingus, aukštosiomis technologijomis grįstus verslus, paslaugas ir produktus bei modernias darbo vietas mūsų žmonėms“, – sakė Prezidentė.

Per pastaruosius trejus metus šveicarų investicijos Lietuvoje padvigubėjo ir pernai sudarė 490,2 mln. eurų. Šveicarijos verslas Lietuvoje investuoja į inžinerinę ir baldų pramones bei finansinę ir draudimo veiklą. Pasak Prezidentės, dar daug neišnaudotų galimybių bendradarbiauti IT, inovacijų ir gamtos mokslų srityse.

Šveicarija Lietuvoje taip pat skiria svarią finansinę paramą gimdyvių ir naujagimių priežiūrai gerinti, moksliniams tyrimams, skaitykloms įrengti, sudaro galimybes Lietuvos mokslininkams stažuotis ir dirbti Šveicarijoje. Jau 11 metų VU ir KTU mokslininkai – fizikai ir IT specialistai – dalyvauja didžiausiame pasaulyje moksliniame eksperimente – unikaliame Europos branduolinių tyrimų centre CERN.

Verslo ryšius tarp šalių padeda užmegzti ir stiprinti jau 10 metų Vilniuje veikiantys Šveicarijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai ir Šveicarijoje, Cugo mieste, įkurti Šveicarijos ir Lietuvos prekybos rūmai.

Prezidentės taip pat aptarė pasikeitusią geopolitinę saugumo situaciją Europoje ir pasaulyje, vieniningo atsako į grėsmes ir gynybinių pajėgumų stiprinimo svarbą.

Reaguodama į įvykius Ukrainoje, Šveicarija, nors ir nėra ES narė, palaiko ir pati taiko sankcijas fiziniams, juridiniams asmenims bei keliems Rusijos bankams, draudžia karinės įrangos ir naftos gavybos technologijų eksportą į Rusiją.

Šveicarija kaip ir Lietuva ypatingą dėmesį skiria nacionaliniam saugumui ir šalies gynybos stiprinimui. Šiuo metu gynybai Šveicarija skiria 7 proc. šalies metinio biudžeto ir turi 137 tūkst. šauktinių kariuomenę, investuoja į karinės technikos modernizavimą.

Prezidentės kalbėjosi ir apie būtinybę stiprinti Šengeno zonos apsaugą, priemones, kurios padėtų sureguliuoti chaotiškus pabėgėlių srautus. Šalys yra pasirengusios priimti karo pabėgėlius, spartinti jų integracijos procedūras, tačiau pabrėžia būtinybę stiprinti ES išorės sienų apsaugą ir kovoti su nelegalios migracijos priežastimis.

Šveicarija, kuri taip pat yra Šengeno zonos narė, pernai referendume pasisakė už migracijos ribojimą ir kvotų užsieniečiams įvedimą. Pasak Prezidentės, labai svarbu, kad Šveicarija susitartų su ES dėl laisvo žmonių judėjimo, nes tai yra vertybė, kurią reikia išsaugoti.

Šalių vadovės aptarė ir galimybes apsaugoti moteris ir vaikus konfliktų zonose ir kaip kuo daugiau moterų įtraukti į pačių konfliktų sprendimus. Šveicarijos Prezidentė yra Pasaulio moterų lyderių tarybos, kuriai šiuo metu vadovauja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, narė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė