Kauniečiai kviečia į nuotolinį susitikimą su ukrainiečių „Shilo grupės“ fotografais (0)

Kaune vyksta paroda „Euromaidanas“ | Donato Stankevičiaus nuotr.

Kaune vyksta paroda „Euromaidanas“ | Donato Stankevičiaus nuotr.

Spalio 7 d., trečiadienį, 17:30 val. „KAUNAS PHOTO“ rengėjai ir asociacija „Kauno Muravos bendruomenės centras“ kviečia atvykti į Vitebsko bibliotekos salę (P. Lukšio g. 60, 2 aukštas), kur vyks diskusija apie ukrainiečių „Shilo grupės“ parodą „Euromaidanas“, eksponuojamą Čečėnijos aikštėje iki spalio 18 dienos.

Renginyje ne tik bus išsamiai aptariami parodos naratyvai, pristatomos eksponuojamos ir dar nematytos fotografijos, bet taip pat nuotoliniu būdu bus galima pamatyti ir išgirsti pačius „Euromaidano“ parodos autorius ir jų patirtis.

Tradicine parodų erdve tapusioje Čečėnijos aikštėje, antrus metus iš eilės vyrauja kovos motyvas. Praėjusiais metais „KAUNAS PHOTO“ šventės rengėjai čia surengė parodą, pristatančią Čečėniją, o šiemet praeiviai turi galimybę stabtelėti ties ukrainiečių fotografų Sergiy Lebedyndkyy ir Vlad Krasnoshchok užfiksuotais vaizdais Maidane.

Paroda „Euromaidanas“ atskleidžia ne tik menininkų išgyvenimus konfliktų zona virtusiame Maidane, bet ir pačios šalies balansavimą tarp sovietinės praeities, neaiškios dabarties ir miglotos ateities. Baimės, nestabilumo ir revoliucijos jausmai, atsiskleidžiantys itin išraiškingose fotografijose, perteikiama naudojant seną analoginę techniką, kuri prikausto praeivių žvilgsnius ir trumpam įkalina tarp dviejų pasaulių – jų atminties ir dabartinių įvykių.

Kaune vyksta paroda „Euromaidanas“ | Rengėjų nuotr.

Kaune vyksta paroda „Euromaidanas“ | Rengėjų nuotr.

„Shilo grupė“, kurią suformavo Sergiy Lebedynskyy (g. 1982 m.) ir Vlad Krasnoshchok (g. 1980 m.), susikūrė 2010 metais, su tikslu tęsti Charkovo fotografijos mokyklos tradicijas. Fotografus žavi drąsus ir kritiškas požiūris į socialinius procesus buvusioje Sovietų Sąjungoje. Jų tikslas – ištrūkti iš surežisuotos ir apribotos Ukrainos fotografinės aplinkos.

Kaune vyksta paroda „Euromaidanas“ | Reng4j7 nuotr.

Kaune vyksta paroda „Euromaidanas“ | Reng4j7 nuotr.

Vos tik pradėję savo kūrybinę veiklą, menininkai netruko įsitraukti į intensyvius fotografijos, foto albumų švenčių procesus. Aktyviai dalyvavo šventėse Vienoje, Vokietijoje, Paryžiuje ir kitur. Surengė eilę grupinių ir personalinių parodų Londone, Vienoje, Varšuvoje, Maskvoje. „Shilo“ darbai įtraukti į įvairių muziejų ekspozicijas. Jų fotografijas galima pamatyti dailės muziejuje Hiustone, „Kiyosato“ fotografijų meno muziejuje, Rio de Žaneiro modernaus meno muziejuje, Joaquim Paiva kolekcijoje ir Maskvos fotomeno muziejuje.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė